5 Adımda Kalıcı Snapchat Hesap Silme

Kalıcı olarak Snapchat Hesap Silme işlemini nasıl yaparsınız yazımızda detaylı şekilde anlatacağız. Snap hesabınızı aşağıdaki adımları uygulayarak kapatabilirsiniz.

paradetay.net

Snapchat Hesap Silme [year] işlemini anlatmadan önce Snapchat uygulaması hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşalım.

Snapchat, dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Platformda 500 milyondan fazla kullanıcı saniyede yaklaşık 9.000 fotoğraf paylaşıyor.

Birçok özelliğinin diğer sosyal medya uygulamaları tarafından kopyalanması Snapchat’in yavaş yavaş eski popülerliğini yitirmesine neden oldu.

Ayrıca şirketin topladığı kişisel veri miktarının oldukça fazla olması ve bu verilerin güvenliğinden kullanıcıların şikayet etmesi insanların Snapchat’den uzaklaşmasını hızlandırdı. Snapchat’in Gizlilik Politikası sayfasını ve Bilgilerinizi Nasıl Kullanıyoruz başlıklı yazısından bu konuda daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Siz de çeşitli sebeplerden dolayı bu uygulamadan uzaklaşmak ve Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyor olabilirsiniz. Makalemizde adım adım uygulayabileceğiniz bir kılavuz oluşturduk.

Uyarı: Snapchat hesap silme işlemibe başlamadan önce verilerinizi indirebilirsiniz. Bu şekilde daha öce fotoğraflarınızın kaybolmasını önleyebilirsiniz. Snapchat verilerinizi indirmek için: “Ayarlar > Verilerim > Talep Gönder” adımlarını uygulayınız. Verileriniz kayıtlı e-posta adresinize gelecektir.

Snapchat Hesap Silme

Snapchat hesap silme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayınız. Aşağıdaki adımları uygulamız durumunda hesabınız 30 gün süreyle pasif hale gelir. Bu bir nevi Snapchat hesap dondurma işlemidir. 30 günün sonunda Snapchat hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Bilgisayardan Snapchat Hesap Silme

Snapchat’ı kapatmanın en kolay yolu bu işlemi bilgisayarınızdan yapmaktır. PC’den Snap silme adımları;

 1. Tarayıcınızdan accounts.snapchat.com adresine gidin.
 2. E-posta ve şifrenizi yazın ve Oturum Aç‘a tıklayın.
 3. Açılan Hesabımı Yönet sayfasında aşağıya inin.
 4. Hesabımı Sil seçeneğine tıklayın.
 5. İşlemi doğrulamak için hesap bilgilerinizi tekrar girip ve Devam‘a tıklayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra hesabınız 30 günün sonunda kalıcı olarak silinecektir. Snapchat hesap kapatma işlemini aşağıdaki videodan izleyerek de uygulayabilirsiniz.

Telefondan Snapchat Hesap Silme

Snapchat hesabınızı kapatmak için Android veya iOS cihazlarınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilir ve altta bulunan videoyu izleyebilirsiniz.

iOS’da Hesap Silme

 1. Uygulamada düğmesine basın ve Ayarlar‘ı açın.
 2. Hesap İşlemleri alanına gelin.
 3. Hesap Sil seçeneğine tıklayın.
 4. Bilgilerinizi girerek hesap silme işlemini tamamlayın.

Android’de Hesap Silme

Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız Snapchat hesabınızı bilgisayardan sildiğiniz gibi silmeniz gerekiyor.

 1. Tarayıcınızdan accounts.snapchat.com adresine gidin.
 2. Hesabınıza giriş yapın.
 3. Hesabımı Yönet sayfasından Hesabım’ı Sil’e tıklayın.
 4. Bilgilerinizi girin ve Devam Et diyerek silme işlemini tamamlayın.

Snapchat Hesap Silme Linki

Snapchat Hesap Silme Linki
Snapchat Hesap Silme Linki

Yukarıdaki adımlarla vakit kaybetmek istemeyenler için en kolay yol hesap silme sayfasına gidecek bir bağlantı kullanmaktır. Başlık altında vereceğimiz link ile direkt hesap silme sayfasına ulaşacaksınız. Unutmayın hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekmektedir.

Snapchat Hesap Silme Linki: https://accounts.snapchat.com/accounts/login?continue=https%3A%2F%2Faccounts.snapchat.com%2Faccounts%2Fdelete_account

Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak Snap hesabınızı silebilirsiniz.

 

Snapchat güvenli mi?

Bu sorunun net bir şekilde evet veya hayır şeklinde bir cevabı yoktur. Ama Snapchat’in çok fazla kullanıcı verisi depoladığını ve bunun endişe yarattığını biliyoruz.

Snapchat’te telefon numarası görünür mü?

Hayır, telefon numaranız sizi arkadaş olarak ekleyen biri tarafından görünmez.

Snapchat’te ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?

Evet, Snapchat’te ekran görüntüsü aldığınızda “Snap’inizin Ekran Görüntüsü Alındı” şeklinde karşı tarafa bildirim gider.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu