Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Instagram güncelleme nasıl yapılır? başlıklı makalemizde iOS ve Android cihazlarınızda Instagram güncelleme işlemi nasıl yapılıyor adım adım anlatılmaktadır.

Bu işlemler iOS 14 ve Android 10 sürümlerine göre anlatılmıştır. Bu sürümlerden farklı bir sürüm kullanıyorsanız işlemler farklılık gösterebilir.

Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

En yeni özelliklere erişmek ve en iyi performansı göstermesini sağlamak istiyorsanız Instagram uygulama sürümünüzü güncel tutmanız önemlidir.

Aşağıdaki talimatlar ve ekran görüntüleri iOS 14’ten alınmıştır. Cihazınız daha eski bir sürümde çalışıyorsa iOS sürümünüzü güncellemeniz gerekebilir.

iOS’da Instagram Güncelleme Güncelleme Nasıl Yapılır?

  • iOS cihazınızda App Store uygulamasını açın.

  • Alt menüde Ara’ya dokunun.

  • İnstagram “ı üstteki arama alanında arayın ve önerilen sonuçlar listesinden İnstagram’ı seçin.

  • İnstagram uygulama listesinin sağındaki Güncelle’ye dokunun.

Instagram uygulamanız zaten güncelse, düğme Güncelleme yerine diyecektir. Instagram yüklü değilse, uygulamayı indirmek için dokunabileceğiniz İndir yazacaktır. Uygulamayı daha önce boşalttıysanız, uygulamayı yeniden indirmek için bir bulut düğmesi görürsünüz.
iOS Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır Videosu

Uygulama güncellemeyi tamamladığında Instagram’a gitmek için Aç’a veya güncelleme ayrıntılarını görmek için Diğer’e dokunun.

Android’de Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android’de Instagram’ı güncellemek iOS’a benzer. Bu talimatlar ve ekran görüntüleri Android 10’dan alınmıştır. Cihazınız daha eski bir sürümde çalışıyorsa Android işletim sisteminizi güncellemeniz gerekebilir.

  • Android cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın.

  • “Instagram” ı aramak için üstteki arama alanını kullanın ve önerilen sonuçlar listesinden İnstagram’ı seçin.

  • İnstagram uygulama listesinin sağındaki Güncelle’ye dokunun.

Instagram uygulamanız zaten güncelse, Güncelleme yerine düğmesi açılır. Cihazınızda şu anda Instagram yoksa, Yükle yazacaktır.

Uygulamanın güncellemeyi bitirmesini bekleyin, ardından İnstagram’ı açmak için Aç’a dokunun.

Android Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır Videosu

Benzer İçerikler;

Instagram şifremi nasıl değiştirebilirim?

İnstagram’da şifrenizi değiştirmek için giriş ekranına gidin ve Şifreyi Unuttum’a dokunun. E-posta adresinizitelefon numaranızı veya kullanıcı adınızı girin ve Parolayı Sıfırla’yı seçin. Parolanızı sıfırlayacak bir bağlantı için hesabınızla ilişkili e-postayı veya telefon numarasını kontrol edin ve adımları izleyin.

Instagram hesabımı nasıl silebilirim?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için web tarayıcısı üzerinden Hesap Silme Linkine gidin ve gerekirse giriş yapın. Hesabınızı silmek için bir neden seçin, şifrenizi girin ve Hesabımı kalıcı olarak sil’i seçin.

Yorum yapın