Apireks Şurup Nedir ve Ne İşe Yarar?

paradetay.net

Apireks şurup nedir ve Apireks şurup ne işe yarar? başlığıyla hazırladığımız içeriğimizde ürün hakkında merak edilen sorulara cevap vereceğiz.

Lütfen bu ilaçları kullanmadan önce doktorunuza başvurun. Doktorunuzun tavsiye etmediği ilaçları kullanmayın. Buradaki bilgiler sadece Prospektüs’de yer alan bilgileri içermektedir.

Apireks Şurup Nedir?

Apireks şurup, ağız ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 100ml’lik kahverengi şişelerde satılan şurup turuncu renkli ve portakal aromalıdır.

Etkin maddesi İbuprofen’dir. Her 5ml’lik ölçekte 100mg ibuprofen bulunmaktadır. Yardımcı maddeler ise şunlardır: Gliserin, ksantan zamkı, sodyum benzoat, sodyum sitrat dihidrat, sitrik asit anhidrus, sodyum sakkarin dihidrat, sodyum klorür, polisorbat 80, mikrokristalin selüloz – karboksimetil selüloz sodyum, sukroz, sorbitol (E420), portakal aroması, gün batımı sarısı(E110), saf su

Genellikle 6 ay ve üzerindeki çocuklarda kullanılan bir ilaçtır ve ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı ve Prospektüs’ü okumanızı tavsiye ederiz.

Apireks Şurup Prospektüs’ünü PDF olarak indirmek için TIKLA‘yın.

Apireks Şurup Ne İşe Yarar?

Apireks, genellikle ağız ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Apireks, mukoza dokusunu nemlendirir ve rahatlatır, bu sayede ağrı ve yanma hissinin azaltılmasına yardımcı olur. Ağız ve boğazda bulunan mukoza zarının iltihabının ve ödeminin azaltılmasına da yardımcı olur.

Apirex şurup, genellikle grip, nezle gibi solunum yolu enfeksiyonlarının yan etkilerinden kaynaklanan ağız ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. 6 ay ve üzerindeki çocuklarda ateşin düşürülmesi ve hafif orta ağrıların giderilmesinde kullanılır.

Apireks’in Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Apirex Şurup’un içerisinde bulunan maddelere alerjisi olan kişiler olabilir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki yan etkiler oluşabilir.

  • Döküntü veya kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar.
  • Anafilaksi; nefes darlığı, yüzde, dudaklarda, göz kapaklarında ve boğazda şişkinlik ve kaşıntı
  • Solunum yolu iltihaplanması
  • Ağırlaşmış astım belirtileri
  • Kaşıntı
  • Cilt üzerinde oluşan kırmızı ve mor lekeler
  • Kurdeşen

Gibi yan etkileri bulunabilir. Bu tarz alerjik reaksiyonlarda hemen doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Diğer yan etkileri için yazımızın başında verdiğimiz indirme linkinden ilacın Prospektüs’üne ulaşabilirsiniz.

Apireks Şurup Fiyatı

Apireks Şurup Fiyatı
Apireks Şurup Fiyatı

Apireks Şurup, eczanelerden reçete ile alabileceğiniz ilaçlardan biridir. Aşağıdaki tablodan ilacın fiyatı ve diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İlaç Adı Apireks (Apirex) Şurup 100ml
Firma Bilim İlaç
Barkod 8699569700173
Fiyat 24,17 TL

Apireks Şurup fiyatı 24,17₺’ye size en yakın eczaneden satın alabilirsiniz.

Apireks Şurup Nerede Satılır?

Apireks, eczaneler ve bazı büyük marketlerde satılabilir. Ülkemizde sadece eczahanelerden satın alabilirsiniz. Ayrıca, internet üzerinden de satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, internet üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirirken dikkatli olmanız gerekir, çünkü piyasada sahte ilaçlar da bulunabilmektedir.

Eczaneler ve büyük marketlerde satılan ürünlerin doğruluğundan emin olabilirsiniz. Bu nedenle, Apireks şurubu satın alırken güvenilir bir kaynaktan satın almanızı öneririz.

Apireks Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Apireks, açıldıktan sonra ne kadar kullanılacağı konusunda net bir bilgi verilememektedir. Ancak, şurubun kullanımı ile ilgili olarak üretici firma tarafından verilen genel kullanım talimatlarına uyulması önerilir.

Bu talimatlara göre, şurup açıldıktan sonra en fazla 3 ay boyunca kullanılabilir. Açılış tarihini belirtilen yerde bulunan son kullanım tarihi etiketinden kontrol edebilirsiniz. Açıldıktan sonra üç ayı aşan sürelerde kullanılması durumunda, şurubun etkisi zayıflayabilir ve istenmeyen yan etkiler oluşabilir. Bu nedenle, açılış tarihinden itibaren en fazla 3 ay boyunca kullanılması önerilir.

Apireks Kaç Yaşında Kullanılabilir?

Apireks, ilaç kullanma talimatlarında 6 aylık ve üzerindeki kişiler tarafından kullanılabileceği belirtilmektedir. 6 aydan daha küçük çocuklarınızda ise doktorunuza sormanız gerekmektedir. İlacın Prospektüs’ünde 6 aydan daha küçük çocukların kullanabileceğine dönük bir bilgi bulunmamaktadır.

Kullanmadan önce çocuklarınızın alerjisinin olduğu bir maddenin olup olmadığını da kontrol etmenizde büyük fayda bulunmaktadır.

Apireks Şurup Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Apireks, öksürük gibi belirtileri olan ağız ve boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Bu nedenle öksürüğün kaynağı olan rahatsızlıklarda kullanılan Apireks şurup öksürüğe iyi gelebilmektedir.
Apireks, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Nasıl kullanılacağını eczacılar sizlere anlatmaktadır. Unutanlar ilacın Prospektüs’ünü kullanarak en doğru bilgiye ulaşabilir.
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu