Xfinity TV ve İnternet Çalışmayı Durdurdu

paradetay.net

Bir Xfinity kablo TV veya İnternet kullanıcısıysanız, bu muhtemelen ekipmanınızın ilk arızası değildir. Xfinity TV ve İnternet kesintileri genellikle Comcast ağının tamamı çöktüğünde meydana gelir, ancak bu sorun istemci taraflı da olabilir.

Xfinity TV ve İnternet Çalışmayı Durdurdu Düzeltme

Bir Xfinity müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçmeden önce, kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz birkaç sorun giderme adımı vardır.

1. Ağ Kesintilerini Kontrol Edin

Bir süredir Xfinity kullandıysanız ve bu sorunu yaşamaya başlamadan önce kutunuz sinyali tutmakta hiç zorlanmadıysa, yapmanız gereken ilk şey bu sorunun aslında daha geniş bir ağ sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırmaktır.

Tipik olarak, Xfinity bağlantısının bir kesintiden etkilendiğine dair iki kesin işaret, arabelleğe alınan bir bağlantı veya sürekli olarak sinyalini kaybeden aralıklı bir bağlantıdır.

Neyse ki, Xfinity bir yerel kesintiler içeren durum sayfası. Bölgenizin etkilenip etkilenmediğini anlamak için ona danışın.

Ana durum sayfasına geldiğinizde, sayfanın sonuna kadar aşağı kaydırın ve tıklayın. Yerel Kesintileri kontrol edin.

Resmi destek sayfasındaki kesintileri kontrol etme
Resmi destek sayfasındaki kesintileri kontrol etme

gördüğünde Kesinti haritası, hizmet adresini yazın ve Infinity’nin şu anda bölgenizdeki ağ sorunlarını bildirip bildirmediğine bakın.

Ne yazık ki, birçok Infinity müşterisi bu haritanın her zaman güvenilir olmadığını bildirdi. Resmi durum haritasının bir sorunu bildirmemesi, sorunun altyapı tabanlı olmadığı anlamına gelmez.

Bizim tavsiyemiz, aşağıdaki gibi bir 3. taraf hizmeti de kullanmaktır. DownDetektörü veya Şu Anda bölgenizdeki diğer kullanıcıların da sizinle aynı anda bu sorunu yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için.

DownDetector'da Kesintileri Kontrol Etme

Not: Bu sorunla ilgili en son sosyal medya raporlarını okumadan önce durum raporu sayfasını aşağı kaydırın ve kesinti grafiğini kontrol ederek bölgenizdeki diğer kullanıcıların şu anda aynı türde sorun yaşayıp yaşamadığını görün.

Tipik olarak, birçok kullanıcıyı etkileyen büyük bir kesinti olduğunda, Xfinity kendi hesaplarında resmi bir duyuru yapar. resmi twitter destek hesabı. En son tweet’lere göz atın ve herhangi bir onay bulup bulmadığınıza bakın.

Bölgenizdeki diğer kullanıcılar da aynı türde sorunlar yaşıyorsa ve bölgenizi etkileyen bir kesintiyi onaylayabildiyseniz, sorunun çözülmesini beklemekten başka yapabileceğiniz gerçekten başka bir şey yoktur.

Öte yandan, herhangi bir kesinti kanıtı bulamadıysanız, bağlantı sorunlarını yerel olarak gidermenin birkaç yolu için bu makalede açıklanan sonraki adımlarla devam edin.

2. Tam bir ağ testi gerçekleştirin (varsa)

Şu anda bir xFi Ağ Geçidi kiralıyorsanız ve İnternet bağlantınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, Xfinity uygulamasını kullanarak tam bir ağ testi yapmaktır.

Not: Xfinity uygulaması, ev ağınızın durumunu kolayca taramanıza ve sinyal kaybından sorumlu olabilecek bağlantı sorunlarının büyük çoğunluğunu gidermenize olanak tanır. Bu tarama, İnternet bağlantısının hızını ve güvenilirliğini araştıracak ve ayrıca xFi Ağ Geçidi ile tüm bağlı cihazlarınız arasındaki ağı analiz edecektir.

Sağlıklı aktarım hızları gösterip göstermediklerini görmek için bu testi nasıl yapacağınıza ve okumaları nasıl yorumlayacağınıza ilişkin hızlı bir kılavuz:

 1. Xfinity uygulamasının ev ağınıza bağlı mobil cihazlardan birine yüklendiğinden emin olarak başlayın. İndirebilirsin Apple Uygulama mağazası veya Google Oyun mağazası Xfinity uygulamasının sürümleri.
 2. Xfinity uygulamasını açın ve üzerine dokunun. Bağlamak.
 3. Ana menüden şunu görmelisiniz: internetinizi test edin fayans. üzerine dokunun test yap düğme.
  Xfinity uygulamasında bir test çalıştırma
  Xfinity uygulamasında bir test çalıştırma

  Not: Eğer internetinizi test edin kutucuk ana sayfada görünmüyor, şu adrese gidin: Bağlan > İnternet Sağlığı, ardından üzerine dokunun Bir test köprüsü çalıştır (altında Tam Ağ Testi).

 4. Ağ testi tamamlanana kadar bekleyin. Yardımcı program, herhangi bir sunucu kesintisini kontrol ederek başlayacak ve herhangi bir kesinti sorunu bulunmazsa yerel ağ geçidinizi araştırmaya doğru ilerleyecektir.

Bu araştırmanın sonuçları, mevcut plan hızınıza dayalı olarak yüzdelerle temsil edilecektir:

 • Sonuçlarınız internet tarifenize tahsis edilen hızlardan %90 daha yüksekse bağlantınız düzgün çalışıyor demektir.
 • Sonuçlarınız internet planınıza ayrılan hızların %90’ından daha düşükse, uygulama size muhtemelen iki seçenek sunacaktır:
  • Ağ Geçidini Yeniden Başlatın: Araştırma, mevcut İnternet planınızla tamamen uyumlu olduğu için ağ geçidiyle ilgili temel bir sorun olmadığını ortaya çıkarırsa, önerilen çözüm ağ geçidini yeniden başlatmak olacaktır. Bunu yaparsanız, bir sonraki yeniden başlatmanın ardından test otomatik olarak tekrar çalışacaktır. İkinci testten sonra hızların hala eşiğin altında olması durumunda, bir teknisyen randevusu almanız istenecektir.
  • Ağ Geçidi Yükseltmesi: Geçerli donanım (ağ geçidiniz) o anda abone olduğunuz İnternet planıyla eşleşemiyorsa bu seçeneği görürsünüz. Bu durumda, Xfinity size ücretsiz olarak yeni bir tane sağlayacaktır.

Önemli: Her iki test sonucu da eşiği karşılıyorsa, uygulama otomatik olarak tüm cihaz bağlantılarınızı test etmeye başlar. Bu işlemin sonunda, bağlı her cihaza ilişkin bir genel bakış elde edeceksiniz (şu anda güç tasarrufu modunda olmadıkları sürece).

3. Onaylanan modemi yeniden başlatın

ISS tarafından sağlanan modemi kullanmıyorsanız ve uyumlu, onaylı bir cihaz kullandıysanız, özel düğmeyi kullanarak yeniden başlatmayı deneyin.

Çoğu onaylı modemde, önbelleğe alınmış birikmiş verilerin neden olduğu tutarsızlıkları gidermek için yeniden başlatma düğmesine kısa bir süre basmak yeterlidir. Ek olarak, yeniden başlatmayı Xfinity Hesabım uygulaması.

Önemli: Yeniden başlatma düğmesini sıfırlama düğmesiyle karıştırmayın. Yeniden başlatma düğmesi genellikle ekipmanın üst tarafındadır, sıfırlama düğmesi ise tamamen geridedir. Normalde, sıfırlama düğmesine ulaşmak için sivri uçlu bir nesneye ihtiyacınız olacaktır. Ekipmanınızın Xfinity ağı ile bağlantısını ‘unutmasına’ neden olacağından, sıfırlama prosedürüne gitmekten kaçının.

Yönlendiriciyi yeniden başlatma
Yönlendiriciyi yeniden başlatma

4. Xfinity desteğiyle iletişime geçin

Herhangi bir kesinti kanıtı bulamadıysanız ve yukarıdaki tüm sorun giderme adımlarını uygulamanıza rağmen hala istikrarlı bir Xfinity bağlantısı kuramıyorsanız, yapmanız gereken tek şey bir temsilci ile iletişime geçmektir.

Arama seçeneğini kullanmak istiyorsanız, Xfinity destek temsilcileriyle yapılan telefon görüşmeleri için bekleme listesi herkesin bildiği gibi uzun olduğu için geri arama hizmetini kullanmanız önerilir. Bir geri arama planlayın ve bir temsilci sizinle iletişime geçene kadar bekleyin.

Aceleniz varsa, yüz yüze sohbet desteği ayrıca genellikle çok daha hızlıdır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu