Xfinity Ağ Geçidi Yanıp Sönen Turuncu mu? İşte Nasıl Düzeltilir?

paradetay.net

Xfinity Gateway’iniz aralıklı olarak turuncu renkte yanıp sönüyorsa, muhtemelen internette gezinirken veya kablo TV kullanırken de bağlantı sorunları yaşıyorsunuz demektir. Ne yazık ki, bu yanıp sönen turuncu ışık, internet bağlantısı sorununun doğası hakkında hiçbir ipucu vermiyor.

Xfinity Ağ Geçidi Yanıp Sönen Turuncu

Neyse ki bu makale, doğrudan veya dolaylı olarak bu yanıp sönme davranışına neden olabilecek her yönü ele alarak sorunu kendi başınıza gidermenize yardımcı olacaktır.

ÖNEMLİ: Xfinity ağ geçidinizde yanıp sönen sarı, bir üretici yazılımı yükseltmesinin devam ettiğini gösterir. Prosedüre müdahale etmeyin. 15 ila 20 dakika bekleyin. Xfinity modeminizin üzerindeki turuncu ışık yanıp sönmeye devam ediyorsa aşağıdaki talimatları izleyerek harekete geçin.

Ayrıntılara girmeden önce, Xfinity ağ geçidinizin yanıp sönen ışığının tüm olası davranışlarını belirleyelim:

 • Sarı çerçeveli Yanıp Sönen Turuncu – Bu davranış, bir üretici yazılımı güncellemesinin devam ettiğini gösterir. Bu durumda güncellemenin bitmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.
 • Yanıp sönen turuncu ışık – Bu davranış, ağ geçidinin şu anda ISP’ye bağlanmaya çalıştığını ve İnternet erişiminin etkin olmadığını gösterir.
 • sabit turuncu – Bu davranış, son kullanıcı veya sertifikalı bir teknisyen tarafından ele alınması gereken farklı bir yazılım, donanım veya bellenim sorununa işaret eder.

Xfinity Gateway cihazı neden yanıp sönüyor?

Bu sorunu yaşamanızın başlıca nedenleri, bir kesinti, planlanmış bakım, hatalı kablolar, gevşek bağlantılar, hasarlı bir ayırıcı, ısı yayma sorunları, aşırı yüklenmiş bir modem ve eski veya bozuk aygıt yazılımıdır.

Neyse ki, sertifikalı bir teknisyen tarafından kapsamlı bir inceleme gerektiren ciddi bir donanım sorunuyla karşı karşıya değilseniz, yanıp sönme sorununun nedenini tam olarak belirleyebilmeli ve belirlenen suçluya göre hareket edebilmelisiniz.

Aşağıda, etkilenen diğer kullanıcıların sorunun temeline inmek için başarıyla kullandıkları onaylanmış sorun giderme stratejilerinin bir listesini bulacaksınız.

1. Kesinti veya programlanmış bakım olup olmadığını kontrol edin

Xfinity modeminizde yanıp sönen yeşil ve turuncu ışıklar, servis sağlayıcınızın planlı bakım yaptığını gösterir. Hizmetinizi etkileyen bir kesinti olursa, geçici bakım yapılıyor olabilir.

Xfinity’yi uzun süre kullandıysanız ve bu sorunu yaşamaya başlamadan önce kutunuz sinyali tutmakta hiç sorun yaşamadıysa, yapmanız gereken ilk şey bu sorunun geniş bir ağ kesintisinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemektir.

Tipik olarak, Xfinity bağlantısının bir kesinti yaşadığının iki açık göstergesi, bir ara belleğe alma bağlantısı ve sürekli olarak sinyal kaybetmekte olan bir bağlantıdır.

Xfinity bir yerel kesintileri detaylandıran durum sayfası. Bölgenizin etkilenip etkilenmediğini belirlemek için ona danışın.

Ana durum sayfasının sonuna kadar kaydırın ve tıklayın Yerel Kesintileri kontrol edin.

Kesintileri Kontrol Etme
Kesintileri Kontrol Etme

Birkaç Infinity müşterisine göre bu harita her zaman güvenilir değildir. Resmi durum haritası bir sorunun meydana geldiğini göstermese bile bu, sorunun altyapıyla ilgili olmadığını garanti etmez.

gibi üçüncü taraf bir araç kullanın. DownDetektörü veya Şu Anda bölgenizdeki diğer kullanıcıların da bu sorunu yaşayıp yaşamadığını görmek için.

Not: Bölgenizdeki diğer kullanıcıların aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını belirlemek için bu sorunla ilgili en son sosyal medya raporlarını okumadan önce durum raporu sayfasını aşağı kaydırın ve kesinti grafiğini inceleyin.

Önemli bir kesinti çok sayıda aboneyi etkilediğinde, Xfinity genellikle kendi hesabına resmi bir bildirimde bulunur. resmi twitter destek hesabı. Herhangi bir onay olup olmadığını görmek için en son tweet’leri kontrol edin.

Ek olarak, Bilgili Kal özelliği planlanmış bakım için Metin SMS bildirimlerini ayarlamanıza olanak tanır.

Bölgenizdeki diğer kullanıcılar da aynı sorunları yaşıyorsa ve bölgenizi etkileyen bir kesinti olduğunu onayladıysanız, sorunun çözülmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur.

2. Güç Döngüsü Xfinity Ağ Geçidi

Turuncu yanıp sönme sorunu kendi kendine ortadan kalkmazsa, ağ geçidini yeniden başlatmak, deneyebileceğiniz ilk şeylerden biridir.

Not: Xfinity Ağ Geçidinizi kapatıp açarak, bir dizi yaygın WiFi bağlantı sorununu çözebilirsiniz. Prosedür yaklaşık on dakika sürer ve ev ağı ayarlarınız olduğu gibi kalır.

İşte Xfinity Ağ Geçidinizi kapatıp açma konusunda hızlı bir kılavuz:

 1. Güç kablosunu ağ geçidi sürücünüzden çıkarın.
  1676170843 84 Xfinity Ag Gecidi Yanip Sonen Turuncu mu Iste Nasil Duzeltilir
  Xfinity Ağ Geçidi sürücüsünü açıp kapatma
 2. Güç kondansatörlerinin boşalması için yeterli süreye izin vermek için en az 5 dakika bekleyin.
 3. Güç kablosunu tekrar prize takın ve ağ geçidinin başlaması için yeterli süre tanıyın.
 4. LED’e bakın ve turuncu renk tonunun kaybolup kaybolmadığına bakın.

3. Xfinity Gateway’i yeniden başlatın

Cihazınızın güç döngüsü sorunu çözmezse, uygulamanız gereken bir sonraki adım yönetici aracı aracılığıyla yeniden başlatma yapmaktır.

Önemli: Bu işlem sırasında ev ağınıza erişemeyeceksiniz. Xfinity Voice’a sahipseniz, ağ geçidiniz yeniden çevrimiçi olana kadar acil durum aramaları da dahil olmak üzere ev telefonunuzdan arama yapamaz veya bu telefondan arama alamazsınız. Xfinity Home’unuz varsa, ev otomasyon cihazlarına veya kameralara erişiminiz olmaz. Güvenlik sensörleri etkilenmeyecektir.

İşte Xfinity Ağ Geçidini yeniden başlatmayla ilgili hızlı bir kılavuz:

 1. Kullanmak üzere olduğunuz cihazın ev ağına bağlı olduğundan emin olun.
 2. Herhangi bir web tarayıcısını açın ve üstteki adres çubuğuna aşağıdaki adresi yazın ve tuşuna basın. Girmek gezinmek için Yönetici Aracı:
  10.0.0.1
 3. Önceden özel kimlik bilgileri oluşturduysanız, bir sonraki sayfada oturum açmak için bunları kullanın.
  Kendi kimlik bilgilerinizle oturum açma
  Kendi kimlik bilgilerinizle oturum açma

  Not: Varsayılan kimlik bilgilerini değiştirmediyseniz, şunu kullanın: yönetici gibi Kullanıcı adı Ve şifre gibi şifre.

 4. Bir sonraki ekrandan şuraya gidin: Sorun Giderme > Sıfırlaardından üzerine tıklayın Ağ Geçidini Geri Yükle.
  Sorun giderme
  Xfinity yönetici menüsündeki Sorun Giderme sekmesine erişme
 5. Ardından, size 5 seçenek sunulacak. üzerine tıkladığınızdan emin olun Sıfırla ve işlemi onaylayın.
 6. İşlem tamamlanana kadar bekleyin, ardından yanıp sönme sorununun çözülüp çözülmediğine bakın.

4. Kablo ve Priz bağlantılarını tekrar kontrol edin

Xfinity turuncu yanıp sönen ışığınızın birincil nedenlerinden biri, duvar konektöründeki teller veya nemdir. Arızalı bir koaksiyel kablo veya gevşek bir bağlantı, ağ geçidinin internet servis sağlayıcısı ile olan bağlantısını da bozabilir.

Tüm kabloları çıkarın ve nem veya kısa devre olup olmadığını kontrol edin. Kablolar iyi durumda görünüyorsa, bağlantı noktalarını mikrofiber bir bezle silin ve yeniden bağlayın. Tüm bağlantıların güvenli olduğundan emin olun.

Kablo ve duvar jakı bağlantılarının kontrol edilmesi
Kablo ve duvar jakı bağlantılarının kontrol edilmesi

Yedek bir kablonuz varsa, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için mevcut olanla değiştirmeyi deneyin.

5. Ayırıcıyı Kontrol Edin

Bir paket İnternet ve televizyon kullanıyorsanız, Koaksiyel ayırıcıyı kontrol edin. Diğer tüm elektrikli bileşenlerde olduğu gibi ayırıcı da bozulmaya karşı hassastır. Güvenliği ihlal edilirse, internet bağlantınız başarısız olmaya başlayabilir.

Ayırıcıyı kontrol edin
Ayırıcıyı kontrol edin

Ayırıcı kırılırsa, yenisini satın almanız gerekir. Arızalı değilse, temizleyin ve yeniden bağlayın.

Not: Daha önce bir ayırıcıyı hiç değiştirmediyseniz, tavsiyemiz sertifikalı bir teknisyene başvurmanız ve değiştirmeyi sizin yerinize yapmalarını sağlamanızdır.

6. Isı dağılımını kolaylaştırın

Xfinity WiFi’niz turuncu renkte yanmaya devam ediyorsa ısınma sorunlarını araştırmak isteyebilirsiniz. Ağ geçidini havasız bir alana yerleştirmek ve hava akışını engellemek, bağlantının tehlikeye girmesine neden olarak arızalanmasına neden olabilir.

Cihazı yerden birkaç metre yüksekte ve tüm engellerden uzağa yerleştirin. Bir kitap veya kumaşla örtmeyin.

Xfinity Isıtma
Xfinity Isıtma

7. Modemin Aşırı Yüklenmesini Önleyin

Cihazların yeniden konumlandırılması sorunu çözmezse ağ geçidi aşırı yüklenmiş olabilir. Bu, cihazınızın aynı anda donanım kapasitesini aşan ve hizmet kesintisine neden olabilecek yoğun veri gerektiren görevler için kullanılabileceği anlamına gelir.

Cihazların bağlantısını kesin ve WiFi bağlantılarının sayısını sınırlayın. Bu geçici bir çözümdür.

Tüm cihazlarınızı yeniden bağladıktan sonra sorun devam ederse, yönlendiriciyi güncelleme zamanı gelmiştir. Xfinity için yüksek kaliteli bir yönlendirici edinebilirsiniz ve tüm bağlantılarınızı kolayca yönetmelidir.

8. Bekleyen Ağ Geçidi Üretici Yazılımı güncellemelerini yükleyin

Ağ geçidiniz eski bir ürün yazılımı sürümüyle çalışıyorsa veya yanlış yapılandırılmışsa, uyumluluk sorunları ortaya çıkabilir.

ziyaret edin resmi güncelleme sitesi ve bu sorunu çözmek için en yeni üretici yazılımı güncellemesini kontrol edin. En son sürümü indirin ve verilen talimatları kullanarak manuel olarak güncelleyin.

Bellenimi en son sürüme güncelleyin
Bellenimi en son sürüme güncelleyin

9. Ekipmanı güncelleyin

İnternet ve televizyon ekipmanı (ağ geçidi dahil), en son teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için zaman içinde yükseltilmelidir. Comcast’ten ekipman kiralarsanız, yükseltme için hak kazanırsınız.

Yeni bir Xfinity ağ geçidi için uygun olup olmadığınızı görmek için yapmanız gerekenler:

 1. Xfinity ağ geçidi tarafından yönetilen aynı ağa bağlı bir bilgisayarda şu adresi ziyaret edin: xfinity.com/equipmentupdate.
 2. Oturum açma isteminde, kullanıcı kimlik bilgilerinizle oturum açın.
  Xfinity Kimliği ve şifresi ile oturum açın
  Xfinity Kimliği ve şifresi ile oturum açın
 3. Başarıyla oturum açtıktan sonra, tarama tamamlanana kadar bekleyin ve ardından Başlamak Bir ekipman güncellemesi mevcutsa düğmesine basın.
  Başlarken'e erişin
  Başlarken’e erişin
 4. bölümünde açıklanan ekipmanın Neyin var Ve Ne alacaksınız alanlar doğrudur. Gitmeye hazır olduğunuzda, Devam etmek düğme.
 5. Operasyonu bitirin, teslimat tarihlerini belirleyin ve yeni ekipmanınız gelene kadar bekleyin.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu