WhatsApp Mesajlarım Gitmiyor Sorununa 10 Çözüm

paradetay.net

Milyarlarla kullanıcının olduğu bu uygulamada bazen bazı kullanıcılar sorunlar yaşıyorlar. Bu sorunların başında da internet aramalarına çokça yazılan WhatsApp mesajlarım gitmiyor sorunudur.

WhatsApp, 2 milyardan fazla kullanıcısıyla en büyük mesajlaşma uygulamasıdır. Son gizlilik fiyaskosundan sonra bile App Store’da ve Play Store’de en popüler uygulamalar arasında yer almaya devam ediyor.

WhatsApp Mesajlarım Gitmiyor Hatası Çözümleri

Neden WhatsApp mesajlarım gitmiyor? sorusuna verilecek birçok cevap olabilir şimdi biz size bu hatayı ortadan kaldırmak için bazı çözüm önerileri sunacağız.

WhatsApp Uygulamanızı Güncelleyin

WhatsApp, iOS ve Android uygulaması için sık sık güncellemeler yayınlamaktadır. Bu güncellemeler genellikle güvenlik açıklarını kapatmak ve hataları gidermek için yayınlanır. Güncel olmayan bir uygulamada hata ile karşılaşmanız olasıdır.

Cihazınızda App Store veya Google Play Store’u açın ve WhatsApp uygulamanız güncel değilse güncelleyin.

WhatsApp Beta Programından Ayrılın

WhatsApp Beta programının bir parçasıysanız ve WhatsApp mesajlarınız karşı tarafa gitmiyor saat işareti çıkıyorsa, beta programından ayrılmak ve App Store veya Google Play Store’dan kararlı yapıyı indirmek WhatsApp mesajlarım gitmiyor sorununuzun çözümünde yardımcı olabilir.

WhatsApp’ın Hücresel Veriyi Kullanmasına İzin Verin

iOS, ayarlar menüsünden belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını kısıtlamanıza olanak tanır. WhatsApp uygulaması için seçenek etkinleştirilirse, mesaj gönderemez veya alamayabilirsiniz.

Açmak İçin;

  • Ayarlar’a girin.
  • Açılan sayfadan WhatsApp’a tıklayın.
  • En altta bulunan Hücresel Veri ayarının açık olduğundan emin olun. Kapalı ise açın.
WhatsApp Mesaj Gondermiyor Hatasi Cozumu

Arka Planda Yenileme Ayarını Açın

Bu seçeneği etkinleştirmek, uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda bile WhatsApp mesajları göndermenize veya almanıza olanak tanır. #3’üncü maddede anlattığımız şekilde iOS’da ayarlara girdiğinizde Hücresel Veri ayarının hemen üzerinde Arka Planda Yenileme Ayarı bulunmaktadır. Bu ayarı aktif ediniz.

Android kullanıcıları ise, WhatsApp uygulaması simgesine uzun süre basarak Uygulama Bilgisi menüsünü açıp. Buradan Mobil Veri ve Wi-Fi menüsünden Arka Plan Verilerini etkinleştirebilir.

Veri Tasarrufu ve Düşük Veri Modunu Devre Dışı Bırakın

WhatsApp mesajlarım gitmiyor sorununun nedenlerinden biri de iPhone veya Android’deki veri tasarrufu modu, WhatsApp’ın normal şekilde çalışmasını engelliyor olabilir. Telefonunuzda düşük veri modunu etkinleştirdiyseniz, WhatsApp’ın en son mesajları almasını engelleyebilir.

iPhone’un düşük veri modunu devre dışı bırakmak için Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri’ni açın ve aşağıdaki menüden Düşük Veri Modunu devre dışı bırakın.

Android telefonlar için Ayarlar > Ağ ve İnternet > Veri Tasarrufu’na gidin ve seçeneği kapatın.

Pil Tasarrufu Modunu Devre Dışı Bırakın

Pil tasarrufu modu, pil oranından biraz tasarruf etmek için uygulamaların arka planda çalışmasını önlemeyi amaçlar. Bu seçeneği etkinleştirdiyseniz, WhatsApp düzgün çalışmıyor olabilir.

 iPhone kullanıcıları Ayarlar > Pil bölümüne gidebilir ve menüden Düşük Güç Modu’nu kapatabilir.

Android kullanıcıları Ayarlar > Pil > Pil Tasarrufu bölümüne gidebilir ve seçeneği kapatabilir.

Ön Belleği Temizleyin

WhatsApp önbelleğini temizlemek , hiçbir kişisel veriyi silmez; sadece geçici dosyaları siler. Önbelleği temizlemek için WhatsApp uygulama simgesine uzunca basın ve Uygulama bilgilerini açın. Depolama ve önbelleğe gidin ve ardından önbelleği temizleyin.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın veya WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

Android telefonunuzu veya iPhone’u yeniden başlatmak genellikle bazı sorunları çözer. Android cihazınızı veya iPhone’unuzu yeniden başlatabilir ve WhatsApp görüntülü aramanın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Değilse, mevcut WhatsApp verilerinizin yedeğini alın ve uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin.

WhatsApp Sunucularında Genel Bir Sorun Olup Olmadığını Kontrol Edin

WhatsApp’ın sunucularda sorun yaşayıp yaşamadığını görmek için Downdetector’ı kontrol etmeniz önerilir. Downdetector web sitesini ziyaret edin ve WhatsApp’ı arayın. Son 24 saatlik grafikte büyük artışlar fark ederseniz, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve bırakın şirketin sorunu kendi taraflarında çözmesine izin verin.

Üçüncü Taraf Uygulamaları Kontrol Edin

MIUI, Color OS ve FunTouch OS gibi bazı üçüncü taraf Android dış görünümleri , arka plan uygulamalarını öldürür. Bir mesaj gönderir ve uygulamayı hemen kapatırsanız, sistem uygulamayı arka planda kapatmaya zorlayabilir ve sizi bir mesaj gönderme hatasına yönlendirebilir.

Uygulamayı telefonunuzdaki çoklu görev menüsünden kilitlemelisiniz. Sistem, uygulamayı her zaman canlı tutacaktır.

WhatsApp mesajlarım gitmiyor problemi genellikle bu 10 çözüm yolu ile çözülmektedir. Sorun hala devam ediyorsa internet bağlantınızı kontrol edin ve farklı bir telefondan WhatsApp mesajı atmayı deneyin.

Son olarak mesaj attığınız kişinin interneti kapalı olabilir veya sizi engellemiş olabilir. Bu noktaya da dikkat ediniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu