Video Oynatırken Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Onarılır

paradetay.net

Video Oynatırken Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür? Son zamanlarda birçok kullanıcı video izlerken yeşil ekran sorunu hakkında bizimle iletişime geçti. Kullanıcılar, YouTube, Facebook ve diğer birkaç sitedeki videoları izlerken yeşil bir ekran gördüklerini bildirmiştir. Videolardaki yeşil ekran nasıl düzeltilir? Sorun, Android ve iOS gibi mobil işletim sistemlerinde mevcuttur.

Video Oynatırken Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Onarılır

Bu nedenle, bu yazıda, video izlerken Yeşil ekran sorununu çözmek için en iyi yöntemlerden birkaçını paylaşmaya karar verdik. Çözümlere geçmeden önce yeşil ekranın neden ilk etapta göründüğüne bakalım. Videolardaki yeşil ekran nasıl düzeltilir?

Videoları Oynatırken Yeşil Ekran Sorununu Düzeltmek İçin 4 Yöntem Listesi

Yeşil ekrana genellikle güncel olmayan grafik kartı sürücüleri, desteklenmeyen flash oynatıcılar, kötü amaçlı uygulamalar, video bozulması, kesintiye uğrayan indirmeler, hasarlı bir GPU ve diğer faktörler neden olur. Şimdi video izlerken Yeşil Ekran Sorununu çözmenin en iyi yollarına bakalım. Videoları Oynatırken Yeşil Ekran Sorununu Düzeltmek İçin Adım Adım Kılavuz.

1. Cihazınızı Yeniden Başlatın

İster akıllı telefondan ister bilgisayardan video izliyor olun, basit bir yeniden başlatma, yeşil ekran da dahil olmak üzere sorunların çoğunu çözebilir. Bu nedenle, aşağıdaki yöntemleri denemeden önce cihazınızı yeniden başlattığınızdan emin olun. Yeniden başlattıktan sonra sorun devam ederse, aşağıdaki çözümleri deneyin.

2. Chrome’da Donanım Hızlandırmayı Devre Dışı Bırakın

Farkında olmayanlar için Donanım Hızlandırma, CPU yükünü hafifletirken süreci hızlandırmak için cihazınızın GPU’sunu kullanır. Bu özelliğin amacı, yalnızca CPU üzerinde çalışan yazılımların bazı işlevlerini hızlandırmak için bilgisayarın GPU’sunu kullanmaktır. Donanım ivmesi sıklıkla Yeşil Ekran gibi sorunlara neden olur. Çevrimiçi videoları izlerken Yeşil ekran sorunları yaşıyorsanız, Donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmalısınız.

Chrome tarayıcıda donanım hızlandırmanın nasıl devre dışı bırakılacağını öğrenmek için bu makaleye göz atın.

3. Grafik Kartı sürücünüzü güncelleyin

Daha önce belirtildiği gibi, yeşil ekran sorunu bozuk veya eski grafik kartı sürücülerinden kaynaklanıyor olabilir. Sonuç olarak bu yöntemde ekran kartı sürücünüzü güncellemeniz gerekmektedir. Grafik kartı sürücüsünü güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Bilgisayarım menüsünden Özellikler’i seçin.
 2. Sistem sayfasında ‘Aygıt Yöneticisi’ni tıklayın.
 3. Sürücüleri göster seçeneğini seçin.
 4. Grafik sürücüsüne sağ tıkladığınızda içerik menüsünden ‘Sürücü yazılımını güncelle’yi seçin.
 5. Bir sonraki açılır pencerede ‘Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara’yı seçin.
 6. Güncellendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra videoyu tekrar oynatın. Yeşil ekran artık görünmeyecek. Yeşil ekran devam ederse sonraki yönteme geçin.

4. Video Oynatırken Yeşil Ekran Sorununu Düzeltmek için Sorun Gidericiyi Çalıştırın

Yukarıdaki yöntemler yeşil ekran sorununu çözemediğinde sorun gidericiyi çalıştırmanız gerekir. Donanım ve aygıtlar sorun gidericisini çalıştırın ve ardından yeşil ekran sorununu çözmek için aşağıda açıklanan basit adımlardan bazılarını izleyin.

 1. İlk olarak, PC’nizde Ayarlar uygulamasını başlatın.
 2. Ardından, ‘Güncelleme ve Güvenlik’i seçin.
 3. Şimdi ‘Sorun Gider > Donanım ve Aygıtlar’ı seçin.
 4. Ardından, Sorun gidericiyi çalıştır düğmesini tıklayın.
 5. İşlem bitene kadar bekleyin.
 6. Bundan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu kadar! Bitirdin. Yeniden başlattıktan sonra artık yeşil ekranı görmeyeceksiniz.

Çözüm

Video izlerken Yeşil Ekran Sorununu çözmenin en iyi yolları bunlar. Umarım bu makaleyi faydalı bulmuşsunuzdur! Lütfen arkadaşlarınıza da iletin.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu