Torrent Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yazımızda Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır ve En İyi Torrent Siteleri gibi konulara yer vereceğiz. Yazımız hakkında merak ettiklerinizi yorumlar alanında bizimle paylaşabilirsiniz.

Torrent Nedir?

Günümüzde en büyük problemlerimizden biri de istediğimiz filmi ve diziyi ücretsiz izleyememiz. Torrent işte bu noktada devreye giriyor. Aslında torrent sadece tek tip değil. Bir çok torrent sitesi var. Ama hepsi tek bir amaca hizmet ediyor. Torrent’in amacı internet üzerinde parayla satılan oyun ve filmleri size ücretsiz bir şekilde sağlamak. Pek çok torrent sitesi bu işi gerçekten güzel bir şekilde başarıyor. Tabii ki her güzel şeyin de bir sorunu olduğu gibi torrent’in de kendine has sorunları var. Birinicisi Torrent’i işinizin olmadığı zamanlarda kapatmalısınız. Çünkü torrent tam bir internet sömürücüsüdür. Aynı zamanda işlemcinizi de çok yorar. Bundan dolayı Torrent’i her zaman kapalı tutmakta fayda var. İkinci sorun ise internetle alakalı. Torrent pek çok filmi ve dosyayı bedavaya sunar. Bazen bu bedava dosyalar virüs barındırabilmekte. Bundan korunabilmek için de bilgisayarınızda virüs programı bulundurmalısnız.

Torrent Nasıl Kullanılır?

Torrent kullanmak çok karmaşık bir iş gibi görünse de aslında çok basit bir iştir. Tabii ki öncelikle bilgisayarınızda torrent istemcisi bulunmalıdır. Bu istemciye utorrent de denilir. Bu dosya kurulu olduktan sonra istediğiniz dosyayı indirmek için önünüzde herhangi bir engel kalmıyor. Google arama kısmına gelerek indirmek istediğiniz dosyanın tam ismini yazmanız ve sonuna da torrent diye eklemeniz gerekir. Bu işlemden sonra entera tıklarsanız önünüze çıkan ilk siteden torrent dosyasını istemcinize indirebilirsiniz. Bu noktada indirme işlemi başlar ve internet hızınıza bağlı olarak dosyanız iner.

En İyi Torrent Siteleri

Zamunda.net

Zamunda.net torrent dünyasının en büyük sitelerinden birisidir. 4 dilde hizmet sunan site basit arayüzüyle ilgi çekiyor. İndirme yapmak için hesap açmanız gerekiyor. Aslen bulgaristan merkezli olduğunu bildiğimiz zamunda gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Hatta bazı kullanıcılar daha da ileriye giderek zamunda.net’i en iyi film sitesi olarak nitelendiriyorlar. Kullanmak isteyenler için temiz ve güvenli bir hizmet sunduklarını belirtmek gerek.

Torlock

Torlock bedava indirme hizmeti sunan siteler arasında gerçeten özel bir yere sahip. Pek çok insan geçmişten bu yana su siteyi kullanıyor. Bu yüzden güvenilirliği açısından tam nota sahip denebilir.  Bu yüzden de kullanıcılar tarafından sıkça methediliyor. Sitenin gayet temiz ve anlaşılabilir bir arayüze sahip olduğunu da eklemek lazım. Ayrıca kişisel ihbar sistemiyle kullanıcılarını da ödüllendirdiğini biliyoruz.

Yts.mx

Bu torrent sitesi torrent aramalarında genelde birinci sırada çıkıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere çok tercih edilen ve güvenilen bir site. Arayüzü bakımından pek çok torrent sitesinden daha sade ve dingin bir arayüze ve temaya sahip. Site film ve dizi anlamında gerçekten üst düzey bir kaliteye sahip. Arayıp da bulamayacağınız bir film ve dizinin olması pek ihtimal dahilinde değil.

Torrentdownloads

biraz oldschool bir görüntüye sahip olan bu torrentimizin de güzel bir şekilde çalıştığını belirtmeliyiz. Burada da hesabınız olmadan indrime yapmanız münkün değil. Hesap oluşturma süreci ise gayet kolay ve akıcı. Bu sitenin engzüel özelliklerinden birisi siteye girer girmez karşınıza değişik kategoriler çıkıyor. Mesela filmler, müzikler oyunlar ya da yazılımlar gibi katergoriler yapılmış. Bu sayede kategorik bir biçimde araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Bu özelliği bu torrent sitesini diğerlerinin önüne çıkarıyor.

Yorum yapın