Reddit Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

paradetay.net

Reddit Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır? Reddit, milyonlarca kullanıcının her gün çok çeşitli konuları paylaştığı ve tartıştığı, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Platform, masaüstü ve mobil olarak kullanılabilir ve Reddit uygulaması, hareket halindeyken siteye erişmeyi tercih eden kullanıcılar için popüler bir seçenektir. Ancak, uygulamada yeniyseniz oturumu kapatmakta zorlanabilirsiniz.

Bu nedenle, bu makale Reddit’ten nasıl kolay aşamalarda çıkılacağını ele alacaktır. Sadece bu da değil, oturumu kapattıktan sonra nasıl tekrar oturum açacağınızı göstereceğiz. Pekala, hadi bu partiyi başlatalım.

Reddit Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

Bu yazıda, mobil cihazınızda Reddit uygulamasından çıkış yapmanız için gereken adımları size göstereceğiz.

1. Adım: Reddit uygulamasını açın

Reddit uygulamasından çıkış yapmanın ilk adımı, uygulamayı mobil cihazınızda açmaktır. Cihazınıza bağlı olarak uygulama, ana ekranınızda, uygulama çekmecenizde veya bir klasörde bulunabilir.

Adım #2: Profil simgesine gidin

Uygulama açıldıktan sonra, ana ekranda bir içerik listesi görmelisiniz. Sağ alt köşede, bir kişinin başını ve omuzlarını gösteren dairesel bir simge göreceksiniz. Bu profil simgesidir ve hesap ayarlarınıza buradan erişebilirsiniz.

3. Adım: Hesap ayarları menüsüne erişin

Hesap ayarlarınıza erişmek için profil simgesine dokunun. Bunu yaptıktan sonra profilinizi, mesajlarınızı ve ayarlarınızı görüntülemek için seçenekler içeren bir menü görmelisiniz. Hesap ayarları menüsüne erişmek için sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.

Adım #4: Hesabınızdan çıkış yapın

Hesap ayarları menüsüne girdikten sonra, hesabınızdan çıkmak için bir seçenek görmelisiniz. Bu seçeneğe dokunun, uygulama sizi Reddit hesabınızdan çıkaracaktır. Birden çok hesapta oturum açtıysanız, oturumu kapatma seçeneğine erişmeden önce oturumu kapatmak istediğiniz hesabı seçmeniz gerekebilir.

Adım #5: Çıkış yapmak istediğinizi onaylayın

Oturumu kapat seçeneğine dokunduktan sonra, hesabınızdan çıkmak istediğinizi onaylamanızı isteyen bir açılır mesaj görmelisiniz. Oturumu kapatmak istediğinizden eminseniz, onaylamak için “Evet”e dokunun.

Adım #6: Reddit Uygulamasını Kapatın

Hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra Reddit uygulamasını kapatabilirsiniz. Uygulamayı bir sonraki açışınızda, kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açmanız istenecektir.

Reddit Uygulamasından Nasıl Çıkış Yapılır?

Reddit uygulamasını Android veya iPhone’unuzda kullanıyor olsanız da aşağıdaki adımları izleyin. Süreci bir Android ahize kullanarak gösterdik; iPhone’unuzdaki aynı adımları izlemelisiniz.

  1. Başlamak için Android veya iPhone’unuzda Reddit uygulamasını başlatın.
  2. Uygulama başladığında, sağ üst alandaki profil fotoğrafınıza veya avatarınıza dokunun.
  3. Bu, Profil menüsünü getirir. Bunu yapmak için Reddit kullanıcı adınızın yanındaki açılır oku tıklayın.
  4. Hesaplar ekranında hesap adının yanındaki Çıkış simgesine dokunun.
  5. Ardından bir onay istemi görüntülenecektir. Şimdi Oturumu Kapat düğmesini tıklamalısınız.

Bu kadar! Reddit’ten çıkmak işte bu kadar basit.

Reddit’e Tekrar Nasıl Giriş Yapılır?

Android veya iOS için Reddit uygulamasına bağlı bir hesabınız yoksa hemen giriş yapmanız istenecektir. Ancak, oturumu kapatarak tüm hesapları manuel olarak sildiyseniz, bu adımları tekrarlamanız gerekir.

  1. Reddit uygulamasını başlatın ve sağ üst alandaki avatarınıza dokunun.
  2. Alternatifler listesinden kullanıcı adınızın yanındaki açılır oka dokunun.
  3. Hesaplar ekranında ‘Hesap Ekle’ düğmesine dokunun.

Bu kadar! Artık yeni bir Reddit hesabı kaydedebilir veya mevcut bir hesapla giriş yapabilirsiniz. Kaydolmak veya oturum açmak istediğinizde, Reddit uygulamasını başlatmanız, boş profil simgesine basmanız ve “Kaydol/Giriş Yap” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Reddit web uygulamasını kullanmak için siteye girin ve ardından üst kısımdaki Oturum aç düğmesine dokunun. Reddit’e geri dönmek için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girin.

Reddit’ten Neden Çıkış Yapmalısınız?

Oturumu kapatmadan tarayıcıdan çıktığınızda, bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza yasal veya yetkisiz erişimi olan herkesin sitelerinizi/uygulamalarınızı açmasına ve verilerinize erişmesine izin vermiş olursunuz. Hatta suç işleme niyeti olan biri web tarayıcınıza kötü amaçlı uzantılar yükleyebilir ve tüm bilgileri çalabilir. Bir bilgisayar/mobil cihazın paylaşılması da tavsiye edilmez.

Dikkatli olmak için, akıllı telefonunuzu başkalarıyla sık sık paylaşıyorsanız Reddit’ten çıkış yapın. Bunu yapmazsanız, telefonunuza erişimi olan herkes Reddit uygulamanıza bakabilir ve parçası olduğunuz tüm tehditleri görebilir.

Aynısı Reddit’in web versiyonu için de geçerli. “Oturum açma” terimi, bir bilgisayara bilgi girme sürecini ifade eder. Menüye mobil uygulamalardan erişebilir ve işiniz bittiğinde çıkış yapabilirsiniz.

Çözüm

Sonuç olarak, mobil cihazınızda Reddit uygulamasından çıkış yapmak, yalnızca birkaç adımda tamamlanabilecek basit bir işlemdir. Bu makalede belirtilen adımları izleyerek, hesabınızın oturumunu kapatabilir ve uygulamayı kullanırken bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için herkese açık bir cihaz kullanırken her zaman hesabınızdan çıkış yapmayı unutmayın.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu