Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri

paradetay.net

Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri. Hoşunuza gitse de gitmese de, milyonlarca insanı dehşete düşüren bazı tuhaf iş fikirleri var. Ve bu kavramların çoğu şirketler veya holdingler tarafından değil, bireyler tarafından geliştirildi.

Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri

Sen ve ben gibi bireyler. Bu girişimciler çılgın fikirlerinden milyonlarca dolar kazandılar ve girişimlerini ölçeklendirmek için bir kültür olarak değer sunarak topluma geri verdiler.

İşte milyonlar kazandıran (bazıları bugün hâlâ milyonlar kazandıran) 20 sıra dışı şirket konsepti.

Milyonlar Kazandıran 20 Garip İş Fikri

İşte Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirlerinin Listesi:

1. Amazon

Amazon konseptinin başlangıcında alay edildiğine inanır mısınız?

Bunu milyarlara hemen açıklayın. Amazon, çevrimiçi bir kitapçı olarak başladı ve insanlar, eleştirmenler ve sevenler için bir anlam ifade edene kadar buna olan ihtiyacı anlamadı.

Amazon artık aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi satıyor. Herkesin yararlanabileceği bir ortaklık programı bile var. Platformda ayrıca kâr amaçlı satış ve satın alma çılgınlığına da başlayabilirsiniz. Değeri bir trilyon dolardan fazladır.

2. Facebook

Facebook veya Meta’da her zaman böyle değildi. Bu sanal bir yıllıktı ve daha sonra, sunucu tarafında bazı görsel benzerlik algoritmalarına dayalı olarak üniversite öğrencilerini eşleştiren bir yüz eşleştirmesiydi.

Sonra Facebook vardı. Bugün, hem Facebook’ta hem de kızı sosyal medya platformları Instagram ve WhatsApp’ta 2 milyardan fazla üyesi olan Facebook’tur.

Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin on kişisinden biri ve listedeki en genç kişi. İlk on liste. Ne de olsa, fikri o kadar da tuhaf değildi.

3. Noel Baba’dan Mektup

Bu, çok para kazandıran çılgın bir konsept. Noel Baba postası, ebeveynlerin çocuklarına Noel Baba’nın şahsında Noel Baba postası göndermeleri için 10 dolar aldı.

200.000’den fazla ebeveyn, çocuklarının Noel ruhunu yaşamasını ve Noel Baba’dan sevgi görmesini istedikleri için katıldı. Santa Mail, Alaska’da bir posta kodu aldı ve ebeveynlerinin istekleri doğrultusunda çocukları postaladı.

4. Kutsanmış mürekkep

Bazı şirket konseptleri bu dünyanın dışındadır ve garip bir şekilde şaşırtıcı hale gelirler. Bunlardan biri mübarek mürekkeptir. Bir rahip olan Bernard McCoy, bir kara barut mürekkepleme şirketi tasavvur etti. Güzel bir günde, yazıcısındaki mürekkebin bittiğini fark etti.

Tam olarak ne yaptı? Yazıcı mürekkebini kara barutla değiştirdi ve bir şirkete dönüştürdü.

Kesinlikle pek çok iş edindi ve diğer Cisterian Abbey rahiplerinden yardım istedi. İşi zaman içinde muazzam bir şekilde 2 bin dolardan 2 milyon dolara yükseldi.

5. Paypal

Günümüzde herkes PayPal’a aşinadır. Paypal şu ​​anda web üzerinden ve ülkeler arasında en güvenilir çevrimiçi ödeme aracıdır. Mobil cihazlar için bir PayPal uygulaması da vardır, böylece paranızı kullanmaya hazır olana kadar PayPal uygulamanızda tutabilirsiniz.

PayPal buraya nasıl geldi?

İnsanların mali bilgilerini sizin elinize vereceğine inanmak garip. Yine de gerçekleşti (Elon Musk ve Peter Thiel sayesinde).

6. Craig listesi (Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri)

Craig Newmark, mucizevi bir şekilde harika bir fikirle bugün bildiğimiz ikonik Craigslist pazarını yarattı. Bireylerin istedikleri hemen hemen her şeyi elde edebilecekleri bir internet platformu yaratma fikrine sahipti. Ve hikayenin nasıl bittiğini hatırlıyor musun? Kaboom!

Craigslist şimdi bir milyar dolardan fazla değere sahip. Craig, bu konsepti alıp gerçeğe dönüştürmeden önce yıllarca Charles Schwab için çalıştı ve işten çıkarılana kadar daha büyük umutları yoktu. Ya hiç kovulmasaydı?

Craigslist bugün olduğu gibi hala var olur muydu?

Büyük soru.

7. Anlatı klibi (Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri)

Anlatım Klibi, size takıldığı her dakika iki fotoğraf çeken türünün tek örneği bir kameradır. Giyebilir ve gömleğinizin üzerine bırakabilirsiniz. İsveç’te üretilen kamera, cihaz başına 279 dolardır ve hemen hemen her yere takılabilir.

Her zaman yanınızda olacak ve her dakika için iki fotoğraf çekecek. Türünün tek örneği küçük bir kameranın amacı, hayatınızdaki değerli anları, unutulmaz olayları ve daha fazlasını kaydetmeniz ve böylece her şeyin tam bir resmini elde edebilmeniz ve bu anıları yeniden yaşayabilmenizdir.

Ayrıca, gün boyunca olan her şeyi belgeleme ve ne yaptığınızı (ve tanıştığınız insanları) hatırlama gibi bazı avantajları da vardır.

8. Furby (Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri)

Furby 1990’ları yönetti ve şimdi milyonlar kazandıran en tuhaf iş fikirleri listesinde. Furby, saçma sapan konuşan ve tüyleri olan elektrikli bir oyuncaktır. Zirvede, elektronik oyuncak yılda 500 milyon dolar getirdi ve 1990’larda dinleme yeteneklerine sahip Çin yapımı bir casus olarak ün kazandı. Sonuç olarak, Ulusal Güvenlik Teşkilatı 1999’da yasakladı. Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri.

Bununla birlikte, Furbies üretim zincirinde önemli bir figür olan Roger Shiffman’a göre, oyuncak bu yetenekten yoksundur. Gecenin bir yarısı serserilerin konuştuğunu duyacak kadar oyuncak olduğuna herkes kolayca inanabilir.

9. HIV-Pozitif eşleştirme

HIV testi/eşleştirme sitesi, Positivesdating.com, çok tartışmalı ama yine de sahiplerine çok para kazandıran oldukça garip bir iş fikri.

Bununla birlikte, web sitesi, yalnızca HIV pozitif kullanıcıları hedeflemekle kalmayıp aynı zamanda eşleştirerek de bireyleri eşleştirmek için farklı bir yönteme sahiptir. Şimdiye kadar, kullanıcılar bundan hoşlanmış görünüyor.

10. Plastik salıncaklar

Ken Aroni 3 dolarlık plastik lades kemiği yarattı ve sattı. Lades kemiklerine aşina değilseniz, bunlar dilek tutmak için kullanılan küçük kemikler veya kemik parçalarıdır (şanslı dilekler).

Bu efsanevi bir şey ama Ken Aroni bir lades kemiğinin plastik kopyalarını yapmaya başladığından beri o kadar çok para kazandı ki günde 30 bin parça satıyor. Matematiği yaparsak, bu tek bir günde 90.000 dolar eder. Şüphesiz bu girişimden bir servet kazandı.

11. Phil Black egzersiz kartları

Phil Black, bireyleri eğlenmek ve zaman geçirmekten daha fazlasını yapmaya teşvik eden kart satma konseptini tasarladı.

Kartlarını birim başına 18,95 dolardan satarak bir yılda 4,7 milyon dolar kazandı.

Eski bir Navy SEAL ajanıydı ve bu fikir, insanlar ona aşık olana kadar ilk başta şüphecilere karlı görünmedi.

Ve satışlar fırladı.

12. Senin gömleğini giyiyorum

Başkalarından giymeleri için ücret aldığı için tişörtleri çok seven Jason Zook, çok para kazandıran garip iş fikirlerinden birine sahipti. I Wear Your Shirt işte böyle başladı. Şirketler gömleklerini giymesi ve dünyaya onlardan bahsetmesi için ona para ödüyor.

Dört yıl içinde, kendisinden önce çok az kişinin aklına gelen bu sıra dışı işten 1 milyon doların üzerinde para kazanmıştı. Jason eşsiz bir yeteneğe sahipti. Büyük olasılıkla, istediğini elde etmek için benzersiz bir tarza sahip, dışa dönük biriydi.

13. Kasketler

Warner’s Ty Inc., tek bir yılda tanesi 5 dolardan Beanies satarak neredeyse 700 milyon dolar kazandı. Ty Warner, 1993 yılında içinde fasulye bulunan bir oyuncak olan Beanie Babies’i icat etti.

Şirketin satışları 1999’da 1 milyar doları aştı ve rakam artmaya devam etti. Warner, Walmart gibi dünya çapındaki pazarlarda Beanies satmayı reddederek güçlü bir taktik kullandı. Normal yiyecekleri oyuncak parçalarla doldurdular ve yine de satışları artırmayı başardılar.

Sonuç olarak, değer yükselmeye devam etti ve tüccarlar, birden fazla talepte bulunan her tüketiciye yalnızca belirli miktarda ürün satabildi. Warner’ın değeri 2 milyar dolardan fazla ve Beanie satışları 5 milyar dolardan fazla getirdi.

14. Doktor Seuss

Theodore Gisel, çocuk hikayeleri konusunda uzmanlaşmış bir yazardı. Çocuk kitaplarını yayınlamak için birkaç yayıneviyle görüştü ama reddedildi.

Neyse ki kurgu mesleğinde bu kadar uzun kolu olan bir arkadaşla tanıştı ve böylece Dr. Seuss yaratıldı. Tanıdığı bir editör şirketinde önemli bir kişiydi, bu nedenle Gisel’in yazılarını yayınlaması onun için basitti.

15. Sinsi

Tesadüfen yaratılan “Slinky” oyuncağı 3 milyar dolardan fazla sattı. Kim tahmin ederdi?

Hikayeyi toparlayacak olursak, Richard James bir gaf yaptı ve bu oyuncağın doğuşuyla sonuçlandı. Hem ilgi odağı oldu hem de 350 milyondan fazla sattı. Bu oyuncağın konsepti, tasarımcının yere fırlattığı bir gergi yayından geldi.

Gerdirme yayı vurduğunda, kartal gözleriyle kaymasını izledi. Konsepte o anda ulaşılmış olmasına rağmen, Richard James iki yılını hızlı modifikasyonlara ihtiyaç duymadan baştan sona mükemmel oyuncağı deneyerek ve üreterek geçirdi.

Bir Slinky oyuncağının 3 milyar doların üzerinde satış yapması inanılmaz. Ayrıca Richard James’in bir gergi yayından oyuncak yapma fikrini nasıl bulması hayranlık uyandırıcı.

16. Evcil Kaya

Pet Rock, arkadaşlarının bir evcil hayvana bakmanın ne kadar zor ve zaman alıcı olabileceğine dair sözlerini duymaktan yola çıkan Gary Dahl tarafından bir şaka olarak doğdu. Ve 1975’te kendisine en az 5 milyon dolarlık bir servet kazandıran Pet Rock’ı icat etti.

Gary, kayalar için bir rehber kitap yazdı ve onları “sorunsuz” evcil hayvanlar olarak pazarladı. Bu sefer bir Pet Rock’ı beslemekten endişelenmiyorsun.

Konsept ilk başta kulağa garip geldi, ancak büyük bir başarıydı ve kısa sürede tüm zamanların trendi haline geldi ve milyonlarca dolarlık satış sağladı. Şirketi kaya satışında uzmanlaşmıştır!

Evcil hayvan harika! Ve her kullanıcı basılı bir kılavuz aldı.

Böyle bir şeyin sefil bir şekilde başarısız olacağına inanmak kolay ama Dahl, şirketini kurduktan sonra 15 milyon dolardan fazla bir değere sahipti. Evcil hayvanlarından şikayetçi olan arkadaşlarına teşekkür ederiz. Çok fazla iş fikri var; sadece onlar hakkında düşünmelisin.

17. Koosh balosu (Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri)

Scott Stillinger, 1980’lerde Koosh Ball’u geliştirdi ve Hasbro, 17 yıl sonra onu 100 milyon dolara satın aldı. Koosh Topu, liflerle çevrili lastik bir toptur.

Time Magazine, oyuncağı tüm zamanların en büyük oyuncaklarından biri olarak adlandırdı. 1990’ların ortalarından bir Los Angeles Times makalesine göre, Koosh Balosu, bir puf ile bir köpük top arasında bir ağırlıkta bir nesne arzusundan ilham aldı.

Şirket gelişirken milyonlarca Koosh Topu tanesi 5 dolardan satıldı. Şimdi de milyonlar kazandıran tuhaf iş fikirlerini mi tartışıyoruz? Yabancı ne olabilir?

18. Milyon dolarlık ana sayfa

Milyon dolarlık web sayfası, milyonlar kazandıran garip iş konseptlerinden biridir, ancak aynı zamanda kolayca geçiştirilmeyen fikirlerden biridir. Bir web sitesinin ana sayfasında reklam satan bir öğrenci tarafından yapılmıştır.

Reklam fiyatlarını artırdı ve ana sayfadaki her yeri işletmelere ve ilgili reklamcılara satarak 1 milyon dolardan fazla kazandı. Ana sayfa nasıl ortaya çıktı?

Elbette her şey çok güzeldi ama web sitesi ve konsept bir bütün olarak manşetlere taşındı.

Pekala, üniversite öğrencisinin adı Alex Tew ve bu konsepti henüz 21 yaşındayken geliştirdi. Birçok ekran kullandı ve 1 milyon piksellik reklam alanını parça başına 1 dolara sattı.

Web sitesi 2005 yılında ilk kez yayına girdiğinde, medyada ilgi görmesi ve tüm reklam alanlarını satması yalnızca dört ay sürdü. Alex, İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi’nde okurken internetten para kazanmak isteyen bir üniversite öğrencisiydi.

Sonunda çok para kazandı, okulu bıraktı ve seri girişimci oldu. Alex, o zamandan beri, özellikle milyar dolarlık Calm firması olmak üzere birkaç girişimde çalıştı.

19. Snuggies (Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri)

Scott Boilen, battaniyelerden giyilebilir ürünler yaratma fikrine sahipti. Bu yeni bir kavram değil, ancak onlarca yıldır dikkate alınmayan bir kavram çünkü battaniyeler (teorik olarak) çok fazla aşınmayı telafi etmiyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, 30 milyondan fazla Snuggie satıldı ve 500 milyon doların üzerinde gelir elde edildi. Snuggies bugün hala yüksek talep görüyor ve şık bir kış takımı oluşturuyorlar.

20. Kapalı ekosistem (Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri)

Pet Rock anlatısını geliştirerek, çok parlak birkaç beyin, küçük yosun yiyen karideslerle dolu kendi kendine yeten, kapalı bir yaşam alanı yaratmak için işbirliği yaptı.

Algler güneş enerjisini emerek hayatta kalır ve karidesler algleri yiyerek hayatta kalır. Her şey camsı, yarı saydam bir kürenin içindeydi. Yaratıcılar çok para kazandı ve binlerce kopya sattı. Milyonlar Kazandıran Garip İş Fikirleri.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu