Messenger’da Kaybolma Modu nedir? Bu nasıl kullanılır?

paradetay.net

Messenger (veya Facebook Messenger), yaklaşık 1,3 milyar aktif kullanıcı tabanına sahiptir ve Instagram mesajlarıyla birleştikten sonra Messenger aracılığıyla günde yaklaşık 20 milyar mesaj işlem görmektedir. Geleneksel olarak, Messenger aracılığıyla gönderilen mesajlar, kullanıcı tarafından silinene kadar kullanıcıların sohbetlerinde tutulur.

Messenger’da Vanish Modu nedir?

Oldukça uzun bir süredir, Snapchat veya Telegram gibi uygulamalar, kullanıcılarına, diğer tarafça görüldüğünde mesajları otomatik olarak silen kendi kendini yok eden mesajlar sağladı. Facebook, kullanıcılarının kendi kendini yok eden veya kaybolan mesajlar göndermesini kolaylaştırmak için Messenger’a Kaybolma Modu adlı bir sohbet özelliği ekledi.

Facebook Messenger’ın Vanish Modu

Facebook Messenger, mesaj alıcı tarafından görüldüğünde ve Kaybolma Modu sohbeti kapatıldığında, bu moddaki mesajların kullanıcıların sohbetlerinden (hem gönderenler hem de alıcılar) otomatik olarak kaybolmasına neden olan isteğe bağlı bir Kaybolma Moduna sahiptir. Basit bir ifadeyle “diyebiliriz.Yok olma modunda olan, kaybolma modunda kalırEkran görüntüsü alınmadığı sürece ancak kullanıcılara bildirim gönderilir.

Kaybolma Modu, Messenger’ın iki yönlü bir sohbet özelliğidir, yani kullanıcılar (gönderen ve alıcı) bu özelliği etkinleştirmiştir, aksi takdirde çalışmaz. Ayrıca, Kaybolma Modu bir katılım özelliğidir, yani bir kullanıcı kaybolma modunda bir sohbet başlatırsa, diğer taraf Kaybolma Modunda sohbeti kullanmayı kabul etmelidir.

Kaybolma modunun gerekliliği nedir diye sorabilecek insanlar olabilir. Gizli veya aptalca mesajların dışında, bir kullanıcı, olmak istemediği bir mesajı göndermek için Kaybolma Modu’nu kullanabilir. başkalarına iletildi ve sadece sohbet eden kişiyle iletişim halinde olmak istiyor. Bir kullanıcının bir tarayıcının gizli modunu veya gizli modunu kullanmasının aynı nedenleri, aynı zamanda habercinin Kaybolma Modunu da kullanabilir.

Messenger’s Secret ve Vanish Modları Arasındaki Fark

Messenger zaten Gizli Konuşma Modu ile donatılmıştır, o zaman neden Kaybolma Modu? Bazı benzerlikler ve farklılıklar var. Gizli Sohbet modu, sohbetlerin olduğu uçtan uca şifreli bir sohbet modudur. kaydedildi üzerinde kullanıcı cihazları (sunucularda hiçbir şey yok), oysa Kaybolma Modu (aynı zamanda uçtan uca şifrelenir), mesaj kullanıcıların cihazlarından bile kaybolur alıcı tarafından görüntülendikten sonra sohbet kapatılır. Ayrıca Gizli Sohbet modunda, mesaj gönderenin sohbet geçmişinde güvende tutulur ve belirli bir süre sonra (gönderen tarafından belirlenen) alıcının geçmişinden kaldırılabilir.

1675990837 107 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
Gizli Sohbeti Messenger Sohbetinde Açın

Kaybolma Modunun Desteklenen Mesaj Türleri

Peki, Kaybolma Modu aracılığıyla neler gönderilebilir? Şu anda, var kısıtlama yok Kaybolma Modu aracılığıyla nelerin gönderilebileceği hakkında. Bir kullanıcı metin mesajları, fotoğraflar, sesli notlar, videolar, çıkartmalar, emojiler, GIF’ler vb (ne isterse) gönderebilir.

Kaybolma Modunun Desteklenen Sohbet Türleri

Kaybolma Modu yalnızca bir kullanıcıdan kullanıcıya sohbet ve grup sohbetleri, sesli aramalar vb. için desteklenmez. Ayrıca, bir kişi örneğin bir sistem tarayıcısı aracılığıyla veya Vanish Modunun desteklenmediği bir ülkeden Messenger’ın Vanish Mode’u desteklemeyen bir sürümünü kullanıyorsa, o zaman diğeri kullanıcı, o kişiyle sohbet ederken Kaybolma Modunu kullanamaz. Ayrıca, Vanish Mode’un (betalarda) çalıştığı rapor edilmiştir. platformlar arası sohbetler (Messenger’dan Instagram’a vb.). Bir kullanıcı Kaybolma Modunu şu durumlarda kullanabilir: aynı anda birden fazla sohbet.

Kaybolma Modunun Rapor Özelliği

Kaybolma Modu kaybolan mesajlar sunduğundan, hile, taciz vb. durumlara yol açabilir. Bunu azaltmak için yalnızca bağlı insanlar bir kullanıcıyla iletişim kurabilir, yani, bir kullanıcıyla daha önce sohbet etmiş olan bir kişi, kullanıcıdan sohbetin Kaybolma Modunu kullanmasını isteyebilir. Bir güvenlik tavsiyesi, Kaybolma Modu sohbetinin yalnızca tamamen güvendiğiniz bir kişiyle kullanılması gerektiğidir.

Ayrıca Kaybolma Modu, rapor etme ve engelleme özelliği ile donatılmıştır. Dolayısıyla, bir kullanıcı uygunsuz olduğunu düşündüğü bir sohbet alırsa engelleyebilir ve kullanıcıyı rapor et. Kaybolma Modundaki son bir saatteki sohbetin de (mesajlar kaybolmuş olsa bile) rapora ekleneceğini unutmayın.

Kaybolma Modunda Mesaj Saklama

Kaybolma Modunda bir mesaj, genellikle mesaj alıcı tarafından görüntülendikten ve sohbet kapatıldıktan sonra silinir. Ama eğer İleti dır-dir alıcı tarafından görüntülenmiyor, sohbet gönderen tarafından kapatıldıktan sonra mesaj kullanılabilir durumda kalabilir. Mesaj, alıcı tarafından görüntülendikten sonra sonunda silinecektir. Bir gönderen Kaybolma Modu sohbetini saatlerce kapatmazsa, yalnızca son 6 saatin mesajları kullanılabilir (sohbet kapanana kadar).

Vanish Mode Chat’in ekran görüntüleri

Uçtan uca şifreleme nedeniyle, kullanıcılardan herhangi biri (gönderen ve alıcı) sohbetin ekran görüntüsünü alırsa, diğer kullanıcı bildirildi şu bir ekran görüntüsü alındı sohbetin Hiçbir bildirimin alınmaması, diğer kullanıcının bildirimleri alamayacağı anlamına gelmediğini unutmayın. fotoğraf çek gelen sohbetin başka bir cihazın kamerası.

1675990837 154 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
Bir Messenger Sohbetinin Kaybolma Modunda Ekran Görüntüsü Bildirimleri

Kaybolma Modu Messenger’ın Desteklenen Sürümleri

Şimdiye kadar Kaybolma Modu, Messenger’ın tüm sürümlerinde (özellikle bilgisayarlardaki tarayıcılarda) desteklenmez, yalnızca aşağıdaki sürümlerde desteklenir:

 • iPhone
 • ipad
 • Android
 • Mobil Tarayıcı

Normal Sohbetlerdeki Mesajlar

Bir kişi bir kullanıcı ile sadece Kaybolma Modunda sohbet edebildiğine göre, o zaten normal modda sohbet etmiştir, bazı kullanıcılar normal sohbetlerdeki mesajlara ne olacak diye düşünebilir? Endişelenmenize gerek yok, mesajlar (Kaybolma Modunu kullanmadan önce veya kullandıktan sonra) normal sohbetler tamamen güvenli olacak ve bu mesajlara hiçbir şey olmayacak.

Bir Sohbette Kaybolma Modunu Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma

Bir sohbette Kaybolma Modunu etkinleştirme veya devre dışı bırakma işlemi, kullanıcının kullandığı platforma bağlıdır.

Bir iPhone veya iPad’de Kaybolma Modunu Etkinleştirin

 1. Başlat haberci iPhone veya iPad’inizde bir uygulama seçin ve bir sohbet.
  1675820313 697 Fix Facebook Messenger Story Not Showing Problem
  iPhone’da Messenger’ı açın
 2. Şimdi üzerine dokunun profil fotoğrafı açmak için Konuşma Ayarları ve aşağı kaydırın Gizlilik ve Destek bölüm.
  1675990838 229 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’da Sohbet Aç
 3. Sonra aç Kaybolma Modu ve sonrasında, olanak vermek anahtarını açık konuma getirerek.
  1675990838 760 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Sohbet Ayarlarını Açmak için Messenger’da Profil Resmine dokunun
 4. Şimdi detayları oku Kaybolma Modu hakkında (Kaybolma Modu ilk kez başlatılırsa) ve üzerine dokunun. TAMAM o sohbet için Kaybolma Modunu etkinleştirmek için.
  1675990838 272 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’da Sohbetin Kaybolma Modunu Açma
 5. Sonra vur iki kez geri düğmesi sohbet ekranına ulaşmak için
  1675990838 493 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’da Sohbetin Kaybolma Modunu Etkinleştirme
 6. Şimdi yazın Ve Bir mesaj göndermek.
  1675990839 789 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’da Sohbetin Kaybolma Modunu Açmak için Tamam’a dokunun
 7. Daha sonra Beklemek bir yanıt için ve sonrasında, devam etmek sohbet ile (karşı taraf Kaybolma Modunu kullanmayı kabul ederse).
  1675990839 942 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’ın Kaybolma Modunda Mesaj Gönderme
 8. Sohbet bittiğinde, çıkış yapmak sohbet veya basın Kaybolma Modunu Kapat düğmesine basın ve mesajlar kaybolacaktır. Şimdi Messenger’ın normal sohbet penceresi gösterilecek.
  1675990839 974 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Bir Messenger’ın Sohbetinde Kaybolma Modunu Kapatın

ayrıca bir de var kısayol Kaybolma Modunu etkinleştirmek için. Bunu yapmak için Messenger’da bir sohbete gidin, yukarı kaydırın kadar ekranda daire doldurur yukarı, sonra bırakın ve sohbet Kaybolma Modunda gösterilecektir. Kaybolma Modu olabilir engelli ile yukarı kaydırarak sohbet ekranında.

1675990839 667 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
Bir Messenger Sohbetinde Kaybolma Modunu Açmak için Yukarı Kaydırın

Bir Android Telefonda Vanish Modunu Etkinleştirin

 1. Başlat haberci Android telefonda bir uygulama seçin ve bir sohbet.
 2. Şimdi, ekranın sağ üst kısmına yakın bir yerde bulunan Bilgi açmak için simge Konuşma Ayarları.
  1675990839 413 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Konuşma Ayarlarını Açmak için Messenger Sohbetinde Bilgi Simgesine dokunun
 3. Ardından aşağı kaydırın Mahremiyet bölüm ve açık Kaybolma Modu.
  1675990840 397 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’ın Konuşma Ayarlarında Kaybolma Modunu Açın
 4. Şimdi olanak vermek Kaybolma Modu anahtarını açık konuma getirerek ve ardından iki kez geri düğmesi.
  1675990840 456 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Bir Messenger Sohbetinin Kaybolma Modunu Etkinleştir
 5. Daha sonra, tip içinde sohbet mesajı Ve Göndermek BT.
  1675990840 73 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Bir Messenger Sohbetinin Kaybolma Modunda Mesaj Gönderme
 6. Şimdi Beklemek bir yanıt için ve sonra devam etmek sohbet ile (diğer kişi Kaybolma Modunu kullanmayı kabul ettiyse).
 7. Sohbet bittiğinde, çıkış yapmak sohbet veya basın Kaybolma Modunu Kapat düğmesine basın ve mesajlar silinecektir. Artık Messenger’ın normal sohbeti yüklenecek.
  1675990840 570 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Bir Messenger Sohbetinde Kaybolma Modunu Kapatın

Messenger’ın Android sürümü ayrıca bir kısayol Kaybolma Modunda bir sohbet açmak için. Bunu yapmak için Messenger’da bir sohbete gidin, Kaybolma Modu metni gösterilene kadar ekranı yukarı kaydırın, daire dolana kadar basılı tutun, ardından bırakın ve sohbet Kaybolma Modunda başlatılacaktır. Kaybolma Modunu bir sohbette devre dışı bırakmak için sohbet ekranında yukarı kaydırmanız yeterlidir.

1675990840 520 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
Messenger’da Kaybolma Modunu Kapatmak için Yukarı Kaydırın

Sohbeti Kapattıktan Sonra Kaybolma Modunu Devre Dışı Bırak

Bir kullanıcı, cihazında Vanish Mode’u sonlandırırsa, ancak karşı taraf sohbeti kapatmadı cihazında ve gönderir A İleti içinde Kaybolma Moduüzerinde sohbet kullanıcının cihazı Ayrıca olabilir Kaybolma Modunda başlatılan. Bu özelliği ortadan kaldırmak için, bir kullanıcı Kaybolma Modundan çıktığında, bir e-posta gönderebilir. normal sohbet mesajı Vanish Mode’u kendi tarafında da sonlandırmak için diğer tarafa.

Kaybolma Modunda İletileri Geri Al

Biz insanlar hatalar yaparız ve bir kullanıcı Kaybolma Modunda yanlış bir mesaj gönderebildiğinde, aynı şey Kaybolma Modunda bir sohbete de girebilir. Böyle bir durumda, bir kullanıcı Kaybolma Modunda mesaj göndermeyi geri alabilir. Böyle yaparak:

 1. Sorunlu mesajın solundaki simgesine dokunun. üç nokta ve seç Kaldırmak.
 2. Şimdi üzerine dokunun Herkes İçin Kaldır ve daha sonra onaylamak mesajı kaldırmak için.
  1675990840 578 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
  Messenger’ın Sohbetindeki Bir Mesajı Kaldırmak İçin Herkes İçin Kaldır’ı Seçin

Kaybolma Modundan Bir Mesajı Geri Yükle, Kopyala, Kaydet veya İlet

Bir kullanıcının sohbetin Kaybolma Modundan bir mesajı geri yüklemek, kopyalamak, kaydetmek veya iletmek isteyebileceği bazı durumlar vardır, ancak ne yazık ki bu, mümkün değil, aksi takdirde mod Kaybolma Modu olmayacaktır. Mümkün olan tek yol, bir ekran görüntüsü almak (diğer kullanıcıya bilgi verilecektir) veya sohbetin resmini başka bir cihazdan çekmektir.

Kaybolma Modundan Kullanıcılara Çıkın

Vanish Modu hala tüm ülkelerde mevcut değil ve bir kullanıcı Kaybolma Modunu başka bir kişiyle kullanamıyorsa, diğer kişinin Messenger’ı desteklenen bir cihazda kullandığından ve Kaybolma Modunun desteklendiği bir ülkede ikamet ettiğinden emin olun. Kaybolma Modu hala birçok ülkede kullanıma sunuluyor ve bir süre sonra tüm kullanıcılara sunulabilir.

Güvenlik uyarısı

Kaybolma Modunu kullanırken çok dikkatli olun çünkü bu hilecilere, tacizcilere vb. avantaj sağlar. sohbet Birlikte güvendiğiniz kullanıcı. Bir kullanıcı hile yaparsa veya taciz ederse, onu şirkete bildirdiğinizden emin olun.

Kaybolma Modu İstemlerinden Kaçının

Kaybolma Modu istemlerinden kaçınmak isteyebilecek bazı kullanıcılar olabilir. Eğer öyleyse, o zaman bir kullanabilirsiniz eski versiyon arasında Mobil uygulamalar (örneğin, Messenger uygulamasının eski APK’ları) ancak diğer en yeni özellikleri de kaybedebilir. ayrıca var Messenger Lite Kaybolma Modu’nu desteklemeyen (şimdiye kadar) bir uygulama ve bir kullanıcı bunu Vanish Modu istemlerini durdurmak için kullanabilir. Ayrıca, bir kullanıcı Vanish Mode’u kullanırsa istemlerden kaçınabilir. PC tarayıcısında Messenger. Bir kişi Kaybolma Modu’nu desteklemeyen bir Messenger sürümü kullanıyorsa, o kişiyle Kaybolma Modu’nu kullanmaya çalışan diğer kullanıcı aşağıdaki türde mesaj görebilir:

1675990841 583 Messengerda Kaybolma Modu nedir Bu nasil kullanilir
Bir Kullanıcının Vanish Modunu Kullanabilmesi İçin En Son Messenger Uygulamasını iOS veya Android’e Yüklemesi Gerekiyor

İşte bu kadar sevgili okuyucular. Herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, yorumlarda sormayı unutmayın.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu