Messenger Mesajlarını Messenger’da Göremiyor musunuz? Bu Düzeltmeleri Deneyin

paradetay.net

Facebook’ta mesajları göremiyorum Messenger sorunu çoğunlukla dengesiz veya yavaş ağ bağlantısının sonucudur. Kullanıcılar Messenger uygulamalarında yeni mesajlar almayacaklarından bu sorun çok can sıkıcı görünüyor. Bu nedenle durumun acil bir çözüme ihtiyacı var.

Facebook Messenger Mesajları Göstermiyor

Bu nedenle, araştırmamızı yaptık ve Facebook Messenger’ın mesajları göstermeme sorununun ortaya çıkmasının birçok farklı nedeni olduğunu bulduk. Bu yazıda, bu sorunun arkasındaki olası tüm nedenleri ve bu can sıkıcı Facebook sorununu çözmek için etkili çözümlerini ele aldık.

Öyleyse, çözümlere geçmeden önce nedenlere hızlı bir şekilde göz atalım.

“Facebook Messenger Mesajları Göstermiyor” Sebebi Nedir?

 • İnternet bağlantı sorunu- Facebook Messenger uygulamanızda böyle bir sorunun oluşmasının ilk ve en önemli nedeni internet bağlantısı sorunudur. İnternetiniz zayıfsa veya dengesizse, Messenger’da mesaj alamazsınız. Yani burada internet bağlantınızı stabilize ederek durumu çözmeniz gerekiyor.
 • Facebook Messenger sunucu sorunu Bu soruna neden olan bir başka neden de sunucu sorunudur. Sunucu kapalıysa veya bakımdaysa, bu sizi bu soruna yönlendirebilir. Bu nedenle, böyle bir durumda sunucunun bakımdaki sürecini tamamlamasını veya sorunlarının giderilmesini beklemeniz gerekir.
 • Facebook Messenger Uygulamasındaki aksaklık veya hata- Facebook’un dahili uygulamasının aksaklıkları veya hataları da Messenger’ınızın mesajları görüntülemesini kısıtlayabilir. Bu nedenle, sorun senaryonuzun arkasındaki neden bu olduğunda, uygulamayı yeniden başlatarak veya yeniden yükleyerek sorunu düzeltin.
 • Aşırı yüklenmiş Facebook Messenger’ın uygulama önbelleği verileri- Çoğu zaman, uygulamanızdaki aşırı yüklenmiş önbellek verileri, mesajların yüklenmesini kısıtlayabilir. Bu nedenle, bu tür sorunlu senaryolara girmemek için uygulamanızın önbellek verilerini zamanında temizlemeniz önerilir.
 • Arka planda çalışan uygulamalar- İstenmeyen arka plan uygulamalarını çalıştırmak, verilerinizin çoğunu tüketerek Messenger’ın mesajları görüntülemesini kısıtlayabilir. Ayrıca, arka plan uygulamaları bazen Messenger uygulamasıyla çakışabilir ve bu da mesajların yüklenmesini daha da zorlaştırır. Bu vesileyle, arka plan uygulamalarının tüm gereksiz çalıştırılmasından vazgeçilerek durum çözülebilir.
 • Rastgele veya bilinmeyen kişi mesajları- Facebook, bilinmeyen veya rastgele kişilerden veya Facebook’taki arkadaş listenizde olmayan kişilerden gelen mesajların doğrudan gelen kutunuza düşmesine izin vermeyen bir özellikle birlikte gelir. Güvenlik & koruma amaçlı olarak bu tür mesajları başka bir yerde tutar. Bu vesileyle, bu tür mesajları görmek istiyorsanız, mesaj isteklerini arayın.
 • Yanlışlıkla veya kasıtlı olarak sohbet mesajlarını arşivlemiş- Facebook Messenger’ınızda mesajları görememenizin bir diğer nedeni de elde edilen sohbettir. Sohbeti yanlışlıkla veya bilerek arşivlediyseniz, mesajları doğrudan gelen kutunuzda göremezsiniz. Böyle bir senaryoda, arşivlenmiş veya yok sayılan sohbeti bir kez kontrol edin.
 • Eski Messenger uygulaması- Eski bir Messenger uygulaması kullanıyorsanız, böyle bir sorun sizi rahatsız edebilir. Zamanla olduğu gibi, uygulamalar belirli sorunlar geliştirmeye başlar. Bu tür senaryolarla karşılaşmamak için uygulamanızı güncel tutmanız önerilir.
 • Messenger uygulaması için bir beta test cihazı kullanma– Facebook Messenger uygulamasının beta sürümünü kullanıyorsanız, mesaj almama ihtimaliniz vardır. Beta sürümü hatalar ve aksaklıklar içerir ve ayrıca mesajların yüklenmesine izin vermeyen belirli bir sınırlamaya sahiptir. Burada, sorunu çözmek için bir beta test cihazı kullanmamanız tavsiye edilir.

Bunlar, Messenger’ın mesajlarınızı görüntülemesine izin vermeyen bazı olası suçlulardır. Artık nedenlerin farkında olduğunuza göre, sahneyi kısa sürede kolayca düzeltebileceksiniz.

1. İnternet bağlantısını kontrol edin

Mesajlarınızın Messenger uygulamasına yüklenmemesine neden olan ana suçlunun internet bağlantısı sorunları olduğu yukarıda zaten belirtilmişti. Yavaş veya dengesiz bir internet bağlantısının, interneti meşgul eden uygulamaları veya programları kullanırken sorunlara neden olma olasılığı yüksektir. Bu nedenle, herhangi bir teknik veya zor sorun giderme işlemi için hareket etmeden önce internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir. Eğer bulunursa internet bağlantı sorunu yok ardından, aşağıda belirtilen önerilerle bağlantıyı düzeltmeyi deneyin:

 1. Öncelikle verilerinizi kontrol edin. Günlük limitiniz aşıldıysa ve Facebook Messenger’a mesaj yüklemeye yetecek kadar veri ile ayrılmıyorsanız, mevcut paketinizi bir eklenti veri paketi ile güçlendirmeyi deneyin.
 2. İkinci olarak, bir Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız ve ağ kararsız veya yavaş bulunursa, kaynak cihazınızı kapatıp açarak veya kaynak cihazı istemci cihazın yakınına yerleştirerek verileri dengelemeyi deneyin.
 3. Üçüncüsü, kablosuz bağlantı yerine kablolu bağlantı kullanılması önerilir. Kablolu bağlantı, istemci cihaza kablosuz bağlantıya göre daha kararlı ve geniş bir internet bağlantısı sunar.

2. Facebook Sunucularını Kontrol Edin

Facebook Messenger’ınızın mesajları görüntülememesine neden olan bir başka neden de sunucu sorunlarıdır. Messenger sunucunuz bakımda veya kesinti veya kapalı kalma nedeniyle çalışıyorsa, beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sunucunun bakım sürecini tamamlamasını veya dahili sorunlarının giderilmesini beklemeniz gerekir.

3. Sohbeti Gerçekleştirdi veya Yok saydı olup olmadığını kontrol edin

Bildiğiniz gibi, Messenger uygulamasında sohbetleri yok sayabilir veya arşivleyebilirsiniz. Bu nedenle, yanlışlıkla veya kasıtlı olarak bazı sohbetleri arşivlediyseniz veya görmezden geldiyseniz, bu sohbetlerden gelen mesajları gelen kutunuzda göremeyebilirsiniz, sohbetleri arşiv seçeneğinden kaldırmanız gerekir. Sohbetleri arşivden geri almak için aşağıdaki yönergeleri izlemeniz gerekir:

 1. Messenger uygulamasını başlatın ve sohbetler bölümüne gidin.
 2. Ardından, Profil simge.
  1675882841 144 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Messenger’da Kullanıcı Profili Simgesine dokunun
 3. Arşivlenmiş sohbetler’i seçin ve geri almak istediğiniz sohbetleri seçin ve Arşivden Çıkar seçeneğine dokunun,

Artık Facebook Messenger uygulamanızda mesajları görebileceksiniz.

4. Uygulamadan Çıkın ve Uygulamayı Yeniden Açın

Çoğu zaman, uygulamanın hatalar veya aksaklıklar gibi dahili sorunları, Facebook Messenger’ın mesajı görüntülemesini kısıtlayabilir. Burada, basit bir yeniden başlatma, uygulamanın düzgün çalışmasını engelleyen aksaklıkların çoğunu giderdiği kadar, burada Facebook Messenger uygulamasını birçok kez yeniden başlatmanız gerekir. Yeniden başlatma, uygulamayı yeniden başlatacak ve böylece uygulamada görünen diğer geçici sorunları çözecektir. Bunu aşağıdaki hızlı adımlarla yapabilirsiniz:

4.1 Android Kullanıcıları İçin:

 1. Android’inin ana ekranında Messenger uygulaması simgesini ziyaret et.
 2. Simgeye uzun basın ve Uygulama bilgisi seçeneğini seçin
 3. Ardından, Uygulama bilgileri panelinde, Zorla durdurma uygulamanın çalışmasını durdurmak için.
  1675820312 535 Fix Facebook Messenger Story Not Showing Problem
  Facebook Uygulamasını Durdurmaya Zorla
 4. Son olarak, Messenger simgesine tekrar gidin ve dokunarak yeniden başlatın.

4.2 iOS Kullanıcıları için:

 1. iPhone’un Ana Sayfa düğmesine iki kez dokunun.
 2. Şimdi, Messenger uygulamasını bulmak için sağa kaydırın.
  Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Chrome’un Tarama Verilerini Temizle
 3. Bulduğunuzda, çıkmak için Messenger uygulaması önizlemesini yukarı kaydırın.
 4. Son olarak, Messenger uygulamasını tekrar başlatın ve mesajların gelen kutunuzda görünüp görünmediğini kontrol edin.

4.3 Bilgisayar Kullanıcıları İçin:

 1. Facebook Messenger uygulamasını başlatın ve messenger simgesine tıklayın
 2. Ardından Dosya simgesine tıklayın ve seçin Çıkış Yap
 3. Oturumu kapatmak için açılır mesajı onaylayın
 4. Şimdi, Messenger’ı yeniden başlatın ve mesajların gösterilip gösterilmediğini görmek için tekrar oturum açın.

Not: [Steps may vary for each device depending on the model or OS version]

5. Gizli Gelen Kutusunu veya Mesaj İsteklerini Kontrol Edin

Facebook Messenger uygulaması, gelen mesajları filtreler ve arkadaş olmayan veya rastgele kullanıcılardan gelenleri mesaj istekleri bölümünde saklar. Messenger uygulamasında bazı mesajları görememenizin bir nedeni de bu olabilir. Bu nedenle bu tür mesajlar için mesaj istek bölümüne göz atabilirsiniz. Messenger uygulamasında bu tür mesajları kabul etmek için aşağıdaki kılavuzlu adımları izlemeniz gerekir:

 1. Messenger uygulamasını başlatın ve Profil simgenize dokunun.
 2. Ardından, İleti İstekler seçenek.
  1675882841 389 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Mesaj İsteği seçeneğine tıklayın
 3. Burada, atıfta bulunan iki seçenek alacaksınız Biliyor olabilirsiniz & Spamher iki bölüme de bakın ve sohbetini öğrenmek istediğiniz mesajı kabul edin ve gerisini silin.

6. Aşırı Yüklenmiş Facebook uygulama önbelleğini temizleyin

Hâlâ sorunla karşılaşıyorsanız, deneyebileceğiniz başka bir çözüm de uygulama önbelleğinizi temizlemektir. Her uygulama önbelleği depolama eğilimindedir ve bu depolanan önbellek verileri bir süre sonra bozulur, bu nedenle uygulama önbelleğini uzun süredir temizlemediyseniz, Messenger uygulamanızın daha fazla mesaj görüntülemesini engelleyebilir. Bu nedenle, bu tür sorunlarla karşılaşmamak için uygulamanın önbelleğini zaman zaman temizlemek önemlidir. Uygulama önbelleğini temizlemek için aşağıda belirtilen talimatları izleyin:

 1. Öncelikle cihazınızda Messenger uygulamasını başlatın,
 2. Üç noktaya dokunun ve Ayarlar
 3. Ayarlar altında İzinler kategorisini seçin.
 4. Ardından, burada İzinler’de, seçeneğe tıklayın Tarayıcı ayarları.
 5. Bir sonraki ekranda, Temizle düğmesi yanında Tarama Verileriniz seçenek.
  1675882842 67 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Chrome’da Tüm Zamanların Tarama Verilerini Temizle

İşlemin bitmesini bekleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için uygulamayı yeniden başlatın.

7. Messenger Uygulaması için Beta Test Aracını Kullanmaktan Kaçının

Bazen mesajlaşma uygulaması için bir beta test cihazı kullanmak bu soruna neden olabilir. Burada, bir beta test cihazının kullanılmaması tavsiye edilir. Beta test cihazı çok sayıda hata ve aksaklık içerdiğinden, Facebook messenger’ın mesajları göstermemesine neden olabilir. Sorunu çözmek için beta test cihazı yerine resmi Messenger uygulamasını kullanın. Ayrıca Android cihazınıza Messenger Lite sürümünü de indirip kullanabilirsiniz.

8. Arka Planda Çalışan Uygulamalardan Çıkın (PC kullanıcıları için)

Çok fazla arka plan uygulaması çalıştırmanın verilerin çoğunu tüketebileceği ve bu nedenle uygulamanızın düzgün çalışmasına ve mesajların görüntülenmesine izin vermeyeceği yukarıda zaten vurgulanmıştır. Ayrıca, bazen arka plan uygulamaları Messenger uygulamanızla çakışmaya başlayabilir ve bu nedenle mesajların yüklenmesini kısıtlayabilir. Böylelikle gereksiz arka plan görevlerini sonlandırmanız gerekir.

Bunun için aşağıdaki adımları takip edin

 1. Win+X tuşlarına tamamen basarak Görev Yöneticisini başlatın.
 2. Daha sonra şu adresi ziyaret edin: Süreçler sekmesine gidin ve Arka planda çalışan görevlerin listesini görüntüleyin.
  1675882842 566 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  İşlemler sekmesine erişme
 3. Listede, çalışmaktan çıkmak istediğiniz programları seçin ve üzerine tıklayın. Görevi bitir alttaki düğme.
1675882842 784 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
Yüksek bant genişliği tüketen uygulamaları sonlandırın

Son olarak Messenger uygulamasını yeniden başlatın ve mesajların yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

9. Facebook Messenger Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Çoğu zaman, uygulamalar, uygulamada çeşitli hatalara ve hatalara neden olan geçici sorunlar nedeniyle aniden çalışabilir. Bu nedenle, burada uygulamayı kaldırarak ve ardından cihazınıza yeniden yükleyerek durumla ilgilenmeniz gerekir, bu, uygulamanın dahili sorunlarını çözer. yanı sıra haberci çalışmıyor sorun. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir:

9.1 Android Cihaz Kullanıcıları İçin:

 1. Android cihazınızda Messenger uygulaması simgesini ziyaret edin.
 2. Simgeye uzun basın ve Kaldır
  1675882842 400 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Facebook’u kaldır
 1. Son onay için tekrar Kaldır’a tıklayın ve kaldırma işlemini bekleyin.
 2. Kaldırıldıktan sonra, Android cihazınızı yeniden başlatın ve Messenger uygulamasını Google Play Store’dan yükleyin.
 3. Facebook Messenger hesabınıza giriş yapın ve tüm mesajlarınızı alacaksınız.

9.2 iOS Cihaz Kullanıcıları için:

 1. İlk olarak, iOS’un ana ekranındaki Messenger uygulaması simgesine gidin.
 2. Silme seçeneğini alana kadar simgeye basın.
 3. Tıkla Silmek onay seçeneği.
  1675882842 304 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Messenger uygulamasını silin
 4. Kaldırıldıktan sonra, Messenger’ı Apple mağazasından yeniden yükleyin ve ardından mesajları almak için başlatın.

9.3 PC Kullanıcıları için:

 1. Windows Başlat’a gidin ve Ayarlar’ı seçin.
 2. Ardından, Uygulamalar’a gidin ve seçin Uygulamalar ve özellikler.
  1675882842 529 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  Uygulamaları ve Özellikleri Aç
 3. Açılan listede Messenger uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın.
 4. Musluk Kaldır.
  1675882843 879 Messenger Mesajlarini Messengerda Goremiyor musunuz Bu Duzeltmeleri Deneyin
  PC’de Messenger’ı kaldırın
 5. Kaldırıldıktan sonra, Messenger uygulamasını yeniden yüklemek için Microsoft Store’u veya Facebook’un resmi web sitesini ziyaret edin.

Böyle bir sorunla uğraşmak, Messenger uygulamanıza yeni mesajlar yüklemeyeceği için çok sinir bozucu. Bu nedenle en kısa sürede çözülmesi gerekmektedir. Bu nedenle, çözmenize yardımcı olacak etkili çözümleri de dahil olmak üzere tüm ilgili bilgileri içeren bu makaleye sahibiz. facebook messenger’da mesajları göremiyorum sorun. Umarım makale size iyi hizmet ederek Messenger uygulamanızda mesaj almanıza ve sorunu tamamen çözmenize olanak tanır.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu