Kalıcı Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

paradetay.net

Bu makale, Kalıcı Facebook Hesap Silme işleminin nasıl yapacağınızı ve bu adımı atmadan önce dikkate alınması gereken faktörleri açıklamaktadır.

Kalıcı Facebook Hesap Silme

Bu talimatlar, bir masaüstü bilgisayardaki bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilen Facebook için geçerlidir.

Facebook ile ilişkinizi nihayet sonlandırmak için tarayıcınızdan şu adımları izleyin:

  • Görünen menüde Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar öğesini seçin . (Not: Ayarları bulmak için önce Ayarlar ve Gizlilik’i seçmeniz gerekebilir.)
  • Ekranda görünen bilgilerde, Devre Dışı Bırakma ve Silme öğesinin yanındaki Görüntüle’yi seçin.
  • Yeni bir ekran size Hesabı Devre Dışı Bırakma veya Bilgi İndirme seçeneği sunar. Saklamak istediğiniz kişisel bilgileri (resimler, sohbet geçmişleri, gönderiler vb.) henüz indirmediyseniz, Bilgileri İndir’i seçin ve indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Aksi takdirde, Hesabı Sil’i tıklayın.
  • İstendiğinde parolanızı girin ve ardından Devam’ı tıklayın.
Uyarı: Kalıcı Facebook Hesap Silme işlemini yapmadan önce Facebook hesabınızı gerçekten silmek istediğinizden emin olun. 30 gün sonra, silinen bir hesabı kurtaramazsınız.
  • Hesabı silmek istediğinizi onaylamanız tekrar istenir. Hesabı Sil’i tıklayın.
  • Kalıcı Facebook Hesap Silme işlemi tamamlanmıştır.
  • Hesabınız geçici olarak silinecek ve oturum açma ekranına geri döneceksiniz.

Facebook Hesap Silme Linki 2023

Aşağıdaki linke tıklayarak Facebook hesap silme sayfasına ulaşabilirsiniz. Facebook hesap silme linki işleminizi oldukça kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Facebook Hesap Silme Linki: https://www.facebook.com/help/delete_account

Facebook’u Silmeden Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Facebook hesabınızı silmeden önce, silerek neleri kaybedebileceğinizi düşünmek için biraz zaman ayırın. Örneğin, yalnızca Facebook’ta bulunan resimleriniz mi var? Veya erişmek için Facebook oturum açma bilgilerinize bağlı olabilecek diğer hesaplar (Instagram veya Pinterest gibi) ne olacak?

İlginizi Çekebilir: BestWhozi – Instagram Gizli Hesap Görme Uygulaması

Facebook’un dijital dünyanızla ne kadar iç içe olduğundan emin değilseniz, hizmeti tamamen kapatmadan önce hangi hesapları ve şifreleri değiştirmeniz gerektiğini anlamak için önce onu geçici olarak devre dışı bırakmak daha iyi bir fikir olabilir.

Hesabınızı silmeye hazır olduğunuzdan eminseniz, en azından Facebook’ta sakladığınız verilerin bir yedeğini almalısınız. Bu, resimlerinizden sohbet geçmişlerine ve hatta arkadaş listelerine kadar her şey olabilir.

30 günlük silme süresi içinde hesabınızı silme konusundaki fikrinizi değiştirirseniz, Facebook’ta tekrar oturum açabilir ve sayfayı silme işlemini iptal etmek istediğinizi onaylayabilirsiniz. Sayfa daha sonra geri yüklenecektir. 30 gün sonra hesap ve hesaptaki tüm veriler kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Hesabı Hemen Silinir Mi?

Hayır, Facebook hesabının kalıcı olarak silinmesi 30 günü bulmaktadır.

Sildiğim Facebook Hesabını Açabilir Miyim?

Evet, eğer hesabınızı 30 gün içerisinde sildiyseniz hesabınızı kurtarabilirsiniz. Ama hesabınızı silmenizin üzerinden 30 günden fazla olduysa hesabınızı tekrar açamazsınız.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu