Jailbreak Olmadan iPhone’da Wifi Şifresi Nasıl Bulunur?

paradetay.net

Jailbreak Olmadan iPhone’da Wifi Şifresi Nasıl Bulunur? Wi-Fi şifrenizi unuttunuz ve şimdi bağlantı sorunları mı yaşıyorsunuz? Endişelenme; ıstırabın sona erdi. Bu yazıda, birçok kullanıcının Wi-Fi şifresini unuttuğunda yaşadığı sorunu çözmeye çalışacağız.

Birçok kişi bunu WiFi’nin bağlantı özelliğinin bir sonucu olarak yaşıyor. Çeşitli nedenlerle tekrar ihtiyacımız olana kadar zaman içinde parolanın izini kaybettik. Belki de bir arkadaşınıza şifrenizi söylemeniz gerekiyor veya hacklenme riski nedeniyle şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Sebebiniz ne olursa olsun, iPhone’da Wi-Fi şifresini jailbreak yapmadan nasıl göreceğinizi aşağıda ayrıntılı olarak ele alacağız.

Jailbreak Olmadan iPhone’da Wifi Şifresi Nasıl Bulunur?

Bu bölümde, iPhone’unuzdaki Wi-Fi şifresini jailbreak yapmadan bulmanın 4 basit yolunu göstereceğiz. Artık adım adım yönergeleri izleyerek devam edebilirsiniz.

Bir iPhone’da Wi-Fi şifresini bulmak, özellikle cihaz jailbreak’li değilse zor olabilir. Ancak, cihazı jailbreak yapmadan şifreyi almak için kullanılabilecek birkaç yöntem vardır. İşte iPhone’unuzdaki Wi-Fi şifresini jailbreak yapmadan bulmanıza yardımcı olacak dört yöntem.

Yöntem 1: Yönlendirici Sahibine Sorun

İlk ve en basit yöntem, yönlendiricinin sahibinden parola istemektir. Sahibi olmadığınız bir Wi-Fi ağına bağlıysanız, sahibinden şifreyi istemek her zaman en iyisidir.

Yöntem 2: Yönlendiriciyi Kontrol Edin

Yönlendiricinin sahibinden parola isteyemiyorsanız, parola için yönlendiricinin kendisini kontrol edebilirsiniz. Çoğu yönlendiricinin altında veya arkasında Wi-Fi adını (SSID) ve parolayı listeleyen bir etiket bulunur.

Yöntem 3: iCloud Anahtar Zinciri’ni kullanın

iCloud Anahtar Zinciri, iPhone’un Wi-Fi parolalarını saklamak için kullanılabilen yerleşik bir özelliğidir. Daha önce bir Wi-Fi ağına bağlandıysanız, parolayı iCloud Anahtar Zincirinden alabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Ayarlar > Wi-Fi’ye gidin.
  2. Parolayı almak istediğiniz Wi-Fi ağının yanındaki “i” simgesine dokunun.
  3. “Şifreyi Paylaş” üzerine dokunun.

Yöntem 4: iPhone’da Jailbreak Olmadan Wifi Parolasını Bulmak İçin Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa Wi-Fi şifresini bulmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. App Store’da Wi-Fi şifrelerini bulduğunu iddia eden birkaç uygulama var, ancak bunların çoğu dolandırıcı. Ancak, iyi çalıştığı söylenen Wi-Fi Finder adlı bir uygulama var. Bu uygulamayı kullanmak için şu adımları izleyin:

  1. Wi-Fi Finder uygulamasını App Store’dan indirip yükleyin.
  2. Uygulamayı açın ve “Wi-Fi Bul” düğmesine dokunun.
  3. Uygulama, yakındaki Wi-Fi ağlarının bir listesini görüntüler.
  4. Parolayı almak istediğiniz ağa dokunun.
  5. Uygulama, ağ için şifreyi gösterecektir.

Bunlar, bir iPhone’da Wi-Fi şifresini jailbreak yapmadan bulmak için kullanılabilecek dört yöntemdir. Bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, şifreyi almak için cihazı jailbreak yapmak gerekebilir. Ancak, bir iPhone’u jailbreak yapmak garantiyi geçersiz kılabilir ve cihazı güvenlik risklerine karşı daha savunmasız hale getirebilir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu