Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

paradetay.net

Instagram sürekli olarak duruyor hatası alıyorsanız yazımızdan faydalanarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Önerdiğimiz çözüm önerileri test edilmiş ve işe yaramış önerilerdir.

Instagram en popüler uygulamalardan biridir ve düzgün çalışmadığında çok sinir bozucu olabilir. Bazen uygulama çökebilir ve “Instagram Durduruldu” hatası görürsünüz. Size hatadan nasıl kurtulacağınızı ve işleri tekrar harekete geçireceğinizi göstereceğiz.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Neden Olur?

“Instagram sürekli olarak duruyor” hatası birçok Instagram kullanıcısın karşılaştığı bir sorundur. Bunun olmasının nedeni, Instagram hataları, zayıf ağ bağlantısı, sunucu sorunu, Instagram uygulama önbelleği gibi birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir aşağıda tam listeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Nedenleri;

 • Ağ sorunları
 • Sunucu yanıt vermemesi.
 • Aynı anda çok fazla uygulama açık olabilir.
 • Wi-Fi bağlantınızla ilgili sorunlar.
 • Zayıf mobil veri bağlantısı.
 • Telefonunuzun hafızasının dolu olması.
 • Uygulama önbelleklerinin temizlenmemesi.
 • Instagram kaynaklı genel hatalar.
 • Instagram uygulamasının güncel olmaması.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Çözümü

Instagram sürekli olarak duruyor veya Instagram durduruldu hatası çözümü için sizlere yaygın çözüm önerilerini paylaşacağız.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor - Instagram Durduruldu Hatası
Instagram Sürekli Olarak Duruyor – Instagram Durduruldu Hatası

Instagram’ı Güncelleyin

Instagram dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biridir. Bu nedenle yeni özelliklerin eklenmesi ve sorunların düzeltilmesi için güncellemeler yayınlanmaktadır.

Instagram’ı zamanında güncellemezseniz uygulamanın yanıt vermemesi veya gereksiz yere çökme sorunu yaşaması kaçınılmazdır. Aşağıdaki adımları uygulayarak uygulamanızı güncelleyebilirsiniz.

Apple Uygulama Güncelleme;

 • App Store’u açın.
 • Ekranın üst kısmındaki profil simgenize dokunun.
 • Bekleyen güncellemeleri görmek için aşağı kaydırın. Yalnızca o uygulamayı güncellemek için bir uygulamanın yanındaki Güncelle öğesine veya Tümünü Güncelle öğesine dokunun.

Android Uygulama Güncelleme;

 • Uygulama çekmecenizde veya ana ekranınızda Google Play mağazasını ziyaret edin.
 • Sağ üst köşesinde bulunan Profil simgesine tıklayın.
 • Uygulamaları ve Cihazı Yönet‘e tıklayın.
 • Güncelleme gelmiş uygulamaların yanında çıkan Güncelle butonuna tıklayın.

Instagram’ı Tekrar Yükleyin

Instagram sürekli olarak duruyor hatasının bir diğer çözümü de uygulamayı telefonunuzdan tamamen silip tekrar yüklemek olabilir.

Instagram’ı güncelledikten sonra bile Instagram’ın çökmesini durdurmak için bir fayda sağlamazsa, uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin.

Google Play Hizmetlerini Güncelleyin

En sevdiğiniz oyunlar ve sosyal işlemler de dahil olmak üzere tüm uygulamaların daha sorunsuz çalışması için Google Play Hizmetlerinden yararlanılır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hesap Silme – Kalıcı Yöntem

Telefonunuzun Google Play Hizmetlerinin eski sürümünde sorun yaşama olasılığı yüksek olabilir. Bu nedenle, Google Play hizmetlerini zamanında güncellemeniz önemlidir.

Google Play Hizmetleri Nasıl Güncellenir;

 • Google Play mağazasını ziyaret edin ve “Ayarlar”a gidin.
 • “Uygulamaları otomatik güncelle”ye tıklayın ve “Yalnızca Wi-Fi üzerinden”i seçin.

Uygulama Verilerini Temizleyin

Instagram uygulamasının günlük tüketimi, uygulamanın çalışmasını zorlaştırabilir. Verileri zamanında temizlemek önemlidir. Depolama alanınızda biriktiği ve uygulamanın çökme sorunuyla sonuçlandığı için. Instagram uygulama verilerini etkili bir şekilde nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 • Her zaman olduğu gibi, hemen “Ayarlar”a gidin ve “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve Tercihler” menüsünü arayın.
 • Orada, “Instagram” uygulamasını seçin.
 • Açın ve sırasıyla “Verileri Temizle” ve “Önbelleği Temizle” üzerine dokunduğunuzdan emin olun.

Uygulama Tercihlerini Sıfırlayın

Varsayılan uygulama tercihleri, Instagram’ınızın durmasına neden olabilir. Hatta başka herhangi bir uygulamanın normal işleyişini bozabilir. Aşağıdaki yöntemi kullanarak Android telefonunuzdaki uygulama tercihlerini sıfırlamanız yeterlidir.

 • “Ayarlar”ı yükleyin ve “Uygulamalar” seçeneğine gidin.
 • Basitçe, ekranınızın sağ üst köşesinde veya altında görünen “üç nokta/Daha Fazla” seçeneğine tıklayın.
 • Oradan, “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” yı tıklayın.

Çakışan Uygulamaları Kontrol Edin

Yukarıda test edilen yöntemleri denemek verimli olmuyor mu? Ardından, dolaylı olarak telefonunuzu dondurmaya çalışan bazı uygulamalar olabilir, uygulamalar bozuk olabilir veya sistem çökmelerine neden olabilir. 

Bu uygulamalardan kurtulmak için cihazınız üzerinde manuel bir kontrol yapmanız gerekir.  Hangi uygulamanın hatalı davrandığını veya düzensiz bir şekilde kilitlendiğini belirleyin. Bunları hemen kaldırın ve ardından Instagram’ı tekrar kullanmayı deneyin.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Mobil veri ve Wi-Fi arasında geçiş yapmak her zaman olmasa da çoğu zaman çözüme yardımcı olur. Ayrıca internet bağlantısını açıp kapatabilirsiniz. Ardından tekrar deneyin ve Instagram uygulamasını açın.

Bu işe yaramadıysa telefonunuza bir VPN kurarak test edebilirsiniz. Eğer bundan dolayı bir sorun varsa DNS ayarı yaparak düzeltebilirsiniz.

Genel Sorun Olup Olmadığını Kontrol Edin

Bazı durumlarda olduğu gibi Instagram sürekli olarak duruyor hatası da cihazınızdan veya internetinizden kaynaklı olmayabilir. Son zamanlarda sıkça olduğu gibi Instagram kaynaklı bir sunucu hatası olabilir ve bunun çözümü için sizin yapabileceğiniz birşey yoktur.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Instagram’a Girilmiyor?

Bunun birçok nedeni olabilir. İnternet bağlantınızı, uygulamanın güncel olup olmadığını, genel bir problem olup olmadığını kontrol edin.

Instagram Çöktü Mü?

Bu sorunun cevabını almak için en uygun kaynak Twitter’dir. Anlık olarak kullanıcıların yorumlarından öğrenebilirsiniz. Tarih: [ddmm].[year]

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu