Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu içerik, yalnızca sizin tarafınızdan görülebilecek Instagram fotoğrafları için gizleme işleminin nasıl yapılacağını açıklıyor. Arşivinizdeki gizli fotoğrafları görüntülemek ve yeniden herkes tarafından görüntülenebilir hale getirmek oldukça basit. Aşağıdaki yönergeler, Instagram uygulamasının iOS ve Android versiyonları için geçerlidir. Instagram fotoğraf gizleme işleminin nasıl yapıldığına göz atalım…

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızda istediğiniz fotoğrafları gizlemek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin;

Instagram fotoğraf gizleme aşamaları
Instagram fotoğraf gizleme aşamaları
 1. Instagram’a giriş yapın ve profilinizden gizlemek istediğiniz fotoğrafları görüntüleyin.
 2. Fotoğrafınızı seçtikten sonra uygulamanın sağ üst kısmında yer alan üç nokta butonuna dokunun.
 3. Açılan menüden Arşivle butonuna dokunun. Seçtiğiniz fotoğraf artık profilinizden gizlenmiş olacaktır. Bu fotoğrafı Instagram hesabınızın Arşiv kısmından görüntüleyebilirsiniz.

Instagram’da Gizlenen Fotoğrafları Görme

Profilinizden herhangi bir fotoğrafı gizlediniz ve fotoğraf profilinizden kaybolu. Peki Instagram’da gizlenen fotoğraf nerede görünür? Instagram profilinizde gizlediğiniz fotoğraflarınız arşivlenir. Arşive taşıdığınız fotoğrafları görmek için aşağıdaki aşamaları sırasıyla takip edin;

 1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil sayfanızı açarak ekranın sağ üst kısmında bulunan hamburger menü (≡) sembolüne dokunun.
 3. Açılan menüden Arşiv seçeneğine dokunun.
 4. Daha önce gizleyip arşivlediğiniz tüm fotoğraf, video ve hikayeleriniz açılacaktır. Tamamen sildiğiniz gönderileriniz de bu kısıma eklenmekte, 30 gün boyunca işlem yapılmaması durumunda kalıcı olarak silinmektedir.

Arşivde bulunan fotoğraflarınız yalnızca sizin tarafınızdan görüntülenebilir. Paylaşımda kaldığı sürede yapılan beğeni ve yorum gibi etkileşimleri de görmeye devam edersiniz. Bu gönderiyi beğenen, kaydeden ya da yorum yapan kullanıcılar kendi arşivlerinde veya hareket dökümlerinde gönderinizi hiçbir şekilde göremez.

  Instagram Gizlenen Fotoğrafları Geri Getirme

  Instagram fotoğraf gizleme sonrası gizlediğiniz fotoğrafları kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Instagram gizlenen fotoğrafı geri alma işlemi için şu aşamaları sırasıyla takip edin;

  Arşivlenen Instagram Fotoğrafları Geri Getirme
  Gizlenen Instagram fotoğraflarını geri getirme aşamaları

  1. Instagram hesabınıza giriş yapıp profilinizi açtıktan sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan hamburger menü (≡) sembolüne dokunun.
  2. Açılan ekranda gizlenen medyalarınızın tamamı karşınıza çıkacaktır. Buradan yeniden profilinize eklemek istediğiniz fotoğrafı açın.
  3. Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç nokta ikonuna dokunup açılan menüden Profilde Göster seçeneğine dokunun. Daha önce profilinizden gizlediğiniz fotoğraf veya videolar tekrar profilinizde görünmeye başlayacaktır. Daha önce gönderiye yapılan yorumlar ve beğeniler de gönderide kalmaya devam edecektir.

  Sonuç ve Sık Sorulanlar

  İçeriğimizde yer verdiğimiz yönergeleri uygulayarak profilinizdeki gönderileri kolayca gizleyebilir, arşivde görüntüleyebilir ve istediğiniz zaman yeniden görüntülenmeye açabilirsiniz. Aşağıda Instagram fotoğraf gizleme ile ilgili sizden gelen soruları yanıtladık. Siz de konu ile ilgili soru, öneri ve görüşlerinizi yorum kısmını kullanarak paylaşabilirsiniz.

  Instagram belirli kişiye fotoğraf gizleme var mı?

  Instagram profilinizde fotoğraflarınızı paylaşırken fotoğrafı kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz. Ancak paylaşım yaptıktan sonra gönderinizin belirli kişilere gösterip belirli kişilere gizlenmesini içeren bir özellik bulunmuyor. İçeriğimizde yer verdiğimiz yöntemleri kullanarak fotoğraflarınızı tamamen gizleyebilirsiniz. Instagram seçilen kişilere fotoğraf gizleme işlemini yalnızca paylaşım yapmadan önce ayarlayabilirsiniz.

  Instagram’da gizlenen fotoğrafları başkası görür mü?

  Hayır. Instagram hesabında fotoğraf gizleme yaptıysanız bu gönderiler profilinizden silinip Arşiv sayfasına taşınır. Arşiv sayfanız ise size özeldir ve sizden başka hiç kimse görüntüleyemez.

  Yorum yapın