Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

paradetay.net

Artık memnun değilseniz veya farklı bir e-posta hizmetinden yararlanmayı tercih ediyorsanız Gmail hesap silme zamanı gelmiş demektir. Gmail hesabınızı silmekteki amacınız ergenlik zamanlarınızda aldığınız o utanç verici kullanıcı adları da olabilir.

Hesabınızı silmeden şunu hatırlatmak isteriz ki yaptığınız bu işlem kalıcıdır. Lütfen öncelikle önemli üyeliklerinizde kayıtlı mail adresinizi değiştirin. Çünkü çoğu site yeni mail adresini değiştirmeden önce eski mail adresinize onay mesajı göndermektedir.

Gmail hesap silme işlemini yaptığınızda kullanmış olduğunuz Youtube, Google Drive, Google Fotoğraflar, YouTube Music, Google Play gibi uygulamaları da eski Gmail hesabınızla kullanamayacaksınız. Buralarda önemli verilerinizin olmadığını kontrol edin.

Gmail silme işlmeminden önce takeout.google.com bağlantısından Google’de bulunan verilerinizi indirebilirsiniz.

Bunların kontrolünü sağladıysanız gelin Gmail hesap silme işlemini nasıl yapacağınızı anlatalım. Aşağıdaki adımları uygulayarak Gmail hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Gmail Hesap Silme

Öncelikle tekrar belirtmek isteriz ki bu işlemler Gmail hesabınızın kalıcı olarak silinmesine yol açar ve aynı mail adresini tekrar alamazsınız.

 • Gmail hesabınızı açın.
  Gmail hesap silme nasıl yapılır?

  Öncelikle kullanmış olduğunuz tarayıcıdan https://myaccount.google.com/ adresine giderek silmek istediğiniz Gmail/Google hesabınız ile otum açın.

 • “Verilerinizi ve Gizliliğinizi Yönetin” Bölümüne Tıklayın
  Gmail Hesap Silme Linki

  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Gizlilik ve Kişiselleştirme” bölümünün altında bulunan “Verilerinizi ve Gizliliğinizi Yönetin” bölümüne tıklayın veya myaccount.google.com/data-and-privacy bağlantısına tıklayabilirsiniz.

 • Diğer Seçenekler Bölümündeki “Google Hesabınızı Silme” Bağlantısına Tıklayın.
  Gmail Hesap Silme Kalıcı

  Açılan sayfanın en altında bulunan “Diğer Seçenekler” bölümüne inin. Burada “Google Hesabınızı Silme” tüm hesabınızı ve verilerinizi silin şeklinde bir seçenek göreceksiniz buraya tıklayın. Eğer direkt o sayfaya girmek istiyorsanız Gmail Hesap Silme Linki: https://myaccount.google.com/deleteaccount‘u kullanabilirsiniz.

 • Gmail Hesap Bilgilerini Tekrar Gir ve Silmeyi Onayla
  Gmail Hesap Silme Kalıcı

  Son aşamada Google sizi tekrar hesap giriş sayfasına yönlendirerek işlemi sizin yapıp yapmadığınızı kontrol etmek için şifrenizi girmenizi isteyecektir. Buraya yine silmek istediğiniz hesabın e-posta adresini ve şifresini girerek silme işlemini onaylayınız.

Gmail hesap silme işlemini videolu olarak aşağıdan izleyebilir ve yukarıda anlattığımız işlemleri adım adım uygulayabilirsiniz.

Gmail Hesap Silme – Videolu Anlatım

Telefondan Gmail Hesabı Silme

Telefondan Gmail hesabı silme işlemi yukarıda anlattıklarımızdan çok da farklı değildir. Android ve iOS cihazlarınızdan aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

 • Gmail uygulamasını açın.
 • Sağ üstte bulunan profil fotoğrafınıza tıklaın.
 • Açılan ekranda “Google Hesabınızı Yönetin” butonuna tıklayın.
 • “Gizlilik ve Kişiselleştirme” bölümünde bulunan “Verilerinizi ve Gizliliğinizi Yönetin” alanına tıklayın.
 • En alta inin orada “Google Hesabınızı Silme” alanını göreceksiniz ona tıklayın.
 • Tekrardan mail adresinizi ve şifrenizi girip işlemi onaylayın.
Telefondan Gmail Hesap Silme

Gmail silme işlemini bu adımları bu adımları kolayca uygulayarak yapabilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz noktaları aşağıda bulunan yorum alanından bize iletebilirsiniz.

Benzer İçerikler:

Gmail hesabı ne işe yarar?

Gmail hesabı, öncelikle e-posta göndermenizi ve almanızı sağlar. Ayrıca Google uygulamalarını kullanabilmeniz için gereklidir.

Gmail hesabı ücretli mi?

Hayır, Gmail hesabı açmak ve kullanmak tamamen ücretsizdir.

Gmail ile Hotmail’e mail atılır mı?

Evet, Gmail ile Hotmail ve diğer e-posta adreslerine ve sağlayıcılarına mail gönderebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu