11 Farklı Kiralık İş Fikri (2023)

paradetay.net

11 Farklı Kiralık İş Fikri. Özellikle son yıllarda kiralama işletmelerinin popülaritesi hızla arttı. Paylaşım ekonomisi, ziyaretçilerin seyahat etme biçimini değiştirerek yenilikçi kiralama işi konseptlerine kapı açtı. Gezginler, deneyime daha fazla önem verdikleri için tek kullanımlık veya kısa bir süre için tasarlanmış teçhizatı tercih eder.

11 Farklı Kiralık İş Fikri

Kiralama işi konseptlerinin çoğu bir tutkunun sonucu olduğundan, işe başlamadan önce pazarı anlamaya çalışmak iyi bir fikirdir. Hafta sonları az sayıda müşteriye ekipman kiralama, uzun vadeli bir kiralama işinin temeli olabilir. Bununla birlikte, dikkate alınması gereken birçok faktör olduğundan ekipman kiralamak için bir iş kurmak kolay değildir.

1. Alp disiplini ve kros kayağı

Kışın birçok insan dağlara seyahat eder. Karın tadını gerçekten çıkarmak için birkaç temel ekipman gereklidir ve birçok kişi ekipman kiralamayı tercih eder. Yokuş aşağı kayak kullanıcıları, yokuşlarda gezinmeye yardımcı olması için bot, kayak ve direk giymelidir. Yamaçlarda, bazı kurnaz kayakçılar kask ve gözlük takmayı tercih ediyor.

Kros kayağı için yokuş aşağı kayaktan farklı kayaklar, deriler ve botlar gerekir. Bu nedenle, bir dizi kış eğlence ekipmanı sağlayabilirseniz, daha kazançlı bir sezon ve daha büyük bir izleyici kitlesi için bir konumda olabilirsiniz.

Kayak ekipmanı kiralamak istiyorsanız, ideal olarak bir kayak bölgesine yakın bir yerde ikamet etmelisiniz. Ancak, daha küçük bir kiralama şirketiyseniz, özellikle esnek teslimat ve iade politikalarınız varsa, müşterilerinize daha esnek seçenekler sunabilirsiniz.

2. ATV Kiralama İş Fikirleri

ATV’ler eğlence amaçlı kullanım için tasarlanmıştır. Bu dört tekerlekten çekişli, arazi kabiliyetine sahip arabalar, kumda, çamurda ve karda gezinebildikleri için taşra keşifleri için mükemmeldir. Bir işletme, Steve’in ATV kiralama, tümü Checkfront sistemine bağlı birkaç yere sahiptir. Tipik olarak tek bir sürücü tarafından çalıştırılırlar, kabaca bir golf arabası büyüklüğündedirler ve çok fazla güce sahiptirler.

Lisans gereklilikleri ve parklarda veya diğer eğlence alanlarında ATV’lere izin verilip verilmediğini öğrenmek için yerel eyalet veya il yasalarına bakın. Bir keresinde tüm ailemle birlikte Los Cabos, Meksika’ya bir geziye çıkmıştım. Sahile yakın bir yerde, engebeli tepelerden, sık ormanlardan ve kurak kıyı yürüyüşlerinden geçtiğimiz bir ATV gezisi yaptık. Bölgeyi görmenin ilginç bir yoluydu ve muhtemelen kendi başıma yapacağım bir şey değildi.

ATV'ler

3. Bisikletler, e-bisikletler ve römorklar

En popüler tatil kiralama kategorilerinden biri bisikletlerdir. Bisiklet avantajları arasında taşınabilirlik, sağlamlık ve kullanılabilirlik bulunur. Bisikletler aslında her yerde aynıdır ve birçok insan onlara binmeyi genç yaşta öğrenir. Bisiklet kiralama mağazalarının çoğu çeşitli seçenekler sunar. Gezginler genellikle kruvazör bisikletleri, hibrit bisikletler, yol ve dağ bisikletleri ile özellikle kumda ve karda kullanılmak üzere yapılmış kalın lastikli bisikletler arasında seçim yapma seçeneğine sahiptir.

Kaliteli bisikletlerin iyi bir bakımla birkaç yıl dayanacağı anlayışıyla, yatırımınızın geri dönüşünü gerçekleştirmek için sadece az sayıda bisiklet kiralamanız yeterlidir. E-bisikletler, kullanıcıların yakıt ikmal durakları arasında daha uzağa seyahat etmelerine izin verdiği için giderek daha fazla seviliyor. Ek olarak, bazı işletmeler güç destekli bisikletler, tandem bisikletler ve çocuk römorkları kiralamaktadır. Müşterilere e-bisiklet ve aksesuar kiralarken seçebileceğiniz geniş bir bisiklet yelpazesine sahipsiniz.

Bisikletler, e-bisikletler ve römorklar

4. Kamp malzemeleri

İşte dışarıda olmaktan hoşlanan hepinize. Kamp malzemeleri için kiralama, karabinalar, pişirme gereçleri, yürüyüş direkleri ve gaz sobalarından sırt çantaları, çadırlar, yastıklar ve uyku yastıklarına kadar değişebilir. Ziyaretçilerin ekipman kiralaması daha mantıklı olabilir çünkü bazı insanlar yılda sadece birkaç kez kampa gidebilir.

Konuklar ister tek başlarına ister aileleriyle seyahat etsinler, birkaç günlük macera gezileri için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olmayı severler. Tencere seti, benzin, çadır, uyku tulumu, uyku tulumu ve yağmurluk kiralanabilecek kamp malzemelerine örnek olarak verilebilir.

Kamp yapmayı çadır alanları ve ağaçlık alanlarla sınırlamak gerekmez. Artık modayı korurken kamp yapabilirsiniz. Kanvas çadırlar, şilteler ve gösterişli olanaklar, açık hava kampı ile iç mekan konaklaması arasındaki boşluğu dolduran yaygın glamping konaklama yerleridir.

Kamp malzemeleri

5. Kanolar ve Kanolar

Popüler bir turizm etkinliği olarak kano ve kano, müşterilere rahatlatıcı ve kendi hızına göre hareket eden bir deneyim sunar. Başarılı bir kano ve kano kiralama işi yürütmek için kiralıkları taşıyabilmeniz ve yeterli depolama alanına sahip olmanız gerekir. Suya yakın bir yerde yaşıyorsanız kano ve kano kiralama işi yapmak harika bir fikir olabilir. Çok sayıda konaklama tesisi ayrıca tesis bünyesinde kano ve kayık kiralama hizmeti vermektedir.

Kanolar her yaştan ve beceri seviyesinden insan için mükemmeldir; benzer bir deneyim sunarken kanolardan tipik olarak biraz daha hafif ve seyahat etmesi daha kolaydır. Bu nedenle, konuklara ister kano ister kayık sağlamaya karar verin, ihtiyacınız olan tek şey bir can yeleği ve kürek kiralamaktır.

Kanolar ve Kayıklar

6. Etkinlik Kiralama İşi

Hiç bir teknoloji partisine veya dört yaşındaki bir çocuğun doğum günü kutlamasına katıldınız mı? Eğer öyleyse, şişme bir zıplama evi görmüş olma ihtimaliniz çok yüksektir. Ürünlerin genellikle tek kullanımlık olduğu ve bir günlük mutluluk ve eğlence sağladığı durumlarda, kiralık ürünler düğünler ve doğum günü partileri gibi canlı etkinlikler için idealdir. Çadır kullanımı, çiftçi pazarlarının, spor etkinliklerinin ve hayırsever toplantıların popüler bir özelliğidir.

İnsanları dış etkenlerden korumak için mükemmel olsa da, giderek daha şık hale gelen çadır kiralama işletmeleri birdenbire ortaya çıkıyor. Alışılmadık şekillere sahip kanvas çadırlar, düğünlerde daha yaygın hale geliyor. Bu harika ve çevre dostu bir kiralama şirketi olmasına rağmen, bu devasa çadırları kurup sökmeyi zorlaştıran bir personel sorunu var.

Bilgili kiralama müşterileri veya küçük bir kiralama yöneticileri ekibi tarafından idare edilebilecek etkinlik kiralama türlerini düşünün. Etkinliklere yönelik talebin yüksek olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, etkinlik kiralama işine girmek akıllıca bir ticari hamle olabilir.

Etkinlik Kiralama İşi - Kiralama İşi

7. Kamera ekipmanı

Amatör bir fotoğrafçı olarak kamera gövdeleri, lensler, dijital depolama ve aksesuarlar dahil her şeyi doğrudan satın almak maliyetli olabilir. Fotoğrafçıların kolayca kabul edeceği gibi, çoğu kamera ekipmanı ucuz değildir. Halihazırda sahip olduğunuz ekipmandan neden kar etmeyesiniz? Ek olarak, teknoloji konusunda bilgiliyseniz, kamera kiralamak çok karlı bir kiralama stratejisi olabilir.

Bazı fotoğraf kiralama işlemleri uzaktan gerçekleştiriliyor ve bir Checkfront müşterisi olan ABD’deki Robert’s Camera, tripodlar, kamera gövdeleri, sırt çantaları ve lensler kiralıyor.

Kamera ekipmanı - Kiralık İş

Ayrıca Okuyun: 880+ Pizza Restoranı Adı Fikirleri ve Önerileri 2022

8. Spor Salonu Ekipmanları – Kiralama İşi

COVID-19 sırasında evde egzersiz muazzam bir büyüme kaydetti. Ek olarak, müşteriler spor salonlarını ziyaret edemediğinden, bu, fitness çılgınlarının yakındaki satıcılardan ekipman kiraladığı bir dönemdi. Fitness kiralama ekipmanları, serbest ağırlıklardan direnç bantlarına, triatlon eğitimi için yaslanmış bisikletlere ve kışın kardiyolarını sürdürmek isteyenler için koşu bantlarına kadar değişebilir. Hacimli spor ekipmanlarının taşınması kolayca bir engel teşkil eder. Bununla birlikte, spor salonunu sık sık ziyaret ederseniz, yaptığınız aktivitenin ruh sağlığınız için değerinin farkındasınızdır. Müşteriler, güçleri varsa egzersiz ekipmanı kiralayarak evde formlarını koruyabilirler.

Spor Salonu Ekipmanları - Kiralık İş

9. Jet ski – Kiralık İş Fikirleri

Jet ski deyince aklınıza nasıl bir görüntü geliyor? Belki bol güneş ışığı ve neşe ile sıcak olacak. Jet skilerin uygulanabilirliğini değerlendirirken konum en önemli husus olmalıdır. Örneğin, Clearwater Jet Ski Rentals, Florida merkezli bir jet ski kiralama sağlayıcısıdır. Bu, sınırsız deniz kenarı erişimi nedeniyle ziyaretçilerin jet ski kiralamasını uygun ve çekici hale getiriyor.

Konumun yanı sıra hesaba katılması gereken çok önemli bir faktör, jet skilerin yüksek başlangıç ​​maliyetidir. Daha yüksek bir risk seviyesi, daha yüksek sigorta maliyetlerine de neden olabilir. Jet ski kiralama mağazaları, heyecan arayanlar ve su sporları hayranları için çok eğlenceli olabilir.

Jet ski - Kiralama İşi

10. Tüplü dalış malzemeleri

Ziyaretçiler heyecan verici bir deniz altı keşif gününden dönerken, bir kumsalda iç çamaşırlarınızla dururken gün batımını izlediğinizi hayal edin.

Şnorkelli yüzme ve tüplü dalış hayranları, yüzeyin altını keşfetmek için çok sayıda ekipmana ihtiyaç duyar. Ve bir uçakta maske, şnorkel ve palet almak biraz rahatsız edici olabileceğinden, birçok kişi bulundukları yere vardıklarında tüplü dalış ekipmanı kiralamayı tercih ediyor.

Tüplü dalış için kiralama, dalış kıyafetlerini, düzenleyicileri ve solunum ekipmanlarını içerecektir. Ekipman kiralama getirisini en üst düzeye çıkarmak için okyanusun tadını çıkaran tatilciler için su altı kiralama paketi oluşturabilirsiniz. Şafaktan önce kalkmak için sizi heyecanlandıran türden bir iş, tüplü dalış malzemeleri kiralamak olabilir.

Tüplü dalış malzemeleri - Kiralama İşi

11. Kış Ekipmanları – Kiralık İş Fikirleri

Kış sporları meraklıları sıklıkla eldivenler, gözlükler ve hatta bir dizi kar ayakkabısı dahil olmak üzere çeşitli ekipman parçaları kiralarlar. Dağda bir gün geçirmek isteyen konuklar, sıcak ve su geçirmez giysiler dahil hemen hemen her şeyi kiralayabilirler. Bir keresinde sevgilimi yakındaki bir tepede kayak yapmaya götürdüm. Locaya gittik ve daha önce hiç kayak yapmaya gitmediği için ekipman kiralamaya çalıştık. Kayaklar ve batonların yanı sıra eldivenler ve erkek kayak pantolonları da kalmamıştı, biz de idare ettik. Yeni başlayan biri için ağaçların arasından koşarken ne kadar enerjiye sahip olduğuna şaşırdık çünkü ona keskin bir virajı alıp karın üzerinde dinlenene kadar durması için bir “pizza dilimi” oluşturmayı henüz öğretmemiştik.

Bu nedenle, mizahi ve unutulmaz bir deneyim olmasına rağmen, tüm kiralama rezervasyonları için dijital sorumluluk onayı çok önemlidir. Ziyaretçiler, kiralık ekipmanı ilk kez kullanırken bazı tehlikeler olduğunu anlamalıdır.

Kış Ekipmanları - Kiralama İşi

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
Başa dön tuşu